Karşıyaka’da Sinan yası

Karşıyaka’da Sinan yası

Kos’taki depremde hayatını kaybeden İzmirli Sinan Kurtoğlu’nun ailesi, cenazeyi almak için adaya gitti. Karşıyaka’da bir barı bulunan Sinan’ın talihsiz ölümü ilçede büyük üzüntü yarattı

İzmir'in Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde Catch isimli barın ortağı olan 39 yaşındaki Sinan Kurtoğlu kuzeni Selim Çaydamlı (37) ve İstanbul'da yaşayan ve bir çikolata firmasında müdürlük yapan Utku Hasdemir ile birlikte doğum günü olan 19 Temmuz Çarşamba günü Yunanistan'ın Kos Adası'na gitti. Kurtoğlu ve arkadaşları bir şeyler yemek içmek için bir olacaklardan habersiz bir kafeteryaya oturdu. Dışarıdaki masaya oturan 3 arkadaş birlikte tatile çıkmanın keyfiyle saatlerce sohbet edip eğlendi. Doğum gününü de Kos Adası'nda kutlayan Kurtoğlu, perşembe gecesi meydana gelen 6.5 şiddetindeki depremde hayatını kaybetti. Cezayirli Hasan Paşa Camisi'nin minaresinin 3 arkadaşının oturdukları kafeteryanın üzerine yıkılması sonucu enkaz altında kalan Kurtoğlu, sevenlerini yasa boğdu. Acı haberi alan diş hekimi baba Ali Kurtoğlu ile Simin Kurtoğlu ve kız kardeşi Canan Kurtoğlu sinir krizleri geçirdi. Baba Ali Kurtoğlu ile Foça'daki bir plajın işletmecisi olan Ziya Dereli cenaze işlemleri için Kos Adası'na gitti. İşlemlerin tamamlanmasının ardından cenazenin İzmir'e getirilip burada defnedileceği bildirildi. Kurtoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan arkadaşları, yakınları ve sevenleri duygularını Facebook'ta yaptıkları paylaşımlarla dile getirdi.

İNGİLTERE'DE EĞİTİM ALMIŞ
Sinan Kurtoğlu'nun Karşıyaka'da bekar yaşadığı, kuzeni ve arkadaşı ile yıl içerisinde bir kaç kez plan yapıp tatile çıktığı öğrenildi. İngiltere'de eğitim gören Kurtoğlu'nun 2008 yılında Bostanlı'daki barı açtığı belirtildi. Kos Adası'nda hayatını kaybeden Sinan Kurtoğlu'nun babası Ali Kurtoğlu (65) "Yeğenimle birlikte 3 kişi buraya tatile geldiler. Çok yakın arkadaştılar. Üç gün önce, 19 Temmuz, doğum günüydü. Birinin kolu, birinin bacağı kırıldı. Keşke benimkinin de sadece kolu bacağı kırılsaydı. Çok üzgünüz. Hiç hakkında kötü bir şey duymadım. Bu kadar sevildiği için demek ki biz çok saygın bir evlat yetiştirmişiz. Hiç istemediğimiz halde arkadaşlarının hepsi İzmir'den geldiler. İzmir Belediye Başkanı, İzmir Valisi bile cenazenin gelişini bekliyorlar. Biz de cenazemizi bir an önce teslim alıp, dönmek istiyoruz" diye konuştu.

O ANLARI ANLATTI
Kuzenini Sinan Kurtoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsü ile zaman zaman gözyaşyarına hakim olamayan Londra'da yaşayan bankacı evli bir çocuk babası Selim Çaydamlı'nın Bodrum Acıbadem Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. Çaydamlı, deprem günü İstanköy'de şehir merkezindeki bir otelde konakladıklarını, akşam yemeği sonrası dolaşmaya çıktıklarını söyledi. Şehir merkezinde gezdikleri sırada bir gürültü koptuğunu bildiren Çaydamlı, "Yer havaya kalktı, biz de yere düştük. Üzerimize tuğlalar, bina parçaları yağmaya başladı. Yanıma yaklaşan iki kişi 'Seni kurtaracağız merak etme' dedi. Başımdan yaralandım. Acının şiddetiyle geçici bilinç kaybı yaşadım. Ertesi gün uyandığımda hastanedeydim. Başıma 9 dikiş atıldı, vücudumda ezilmeler var. Kuzenim Sinan'ın öldüğünü 6-7 saat sonra hastanede öğrendim. Bölge çok karışıktı, hiçbir şey öğrenme fırsatım olmadı. Ben de yarı baygın şekilde yatıyordum."
BİZE ULAŞIN