Göreve giden 112 ekibine silah çektiler

İzmir Konak’ta yaralama olayına giden 112 çalışanları, silah çekilerek tehdit edildi. Türk Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, 112 çalışanlarının can güvenliğinin sağlanmasını istedi

Göreve giden 112 ekibine silah çektiler
İzmir'in konak ilçesinden 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne gelen ateşli silahla yaralanma ihbarını değerlendiren ekipler, 10 dakika içerisinde olayın yaşandığı Levent mahallesine gitti. İhbarın yapıldığı adrese giden ekipler, yaralıyı göremeyince ambulansın sürücüsü A.A, kahvehanede oturan vatandaşlara, yaralının nerede olduğunu sordu. İhbarı kişiyi yaraladığı öğrenilen M.G, oturduğu masadan kalkarak 'siz geç kaldınız kardeş ben yaralıyı taksiyle gönderdim' dedi. Cevap üzerine sürücü A.A'nın, "Peki biz 112 Komuta ile teyit edelim" demesi üzerine ambulansın kapısını açmaya çalışan M.G. "Polisi de, 112' yi de ben çağırırım şimdi de sizin canınızı alacağım" diyerek, 112 Acil Servis ekibine silah çekti. Olay yerinden hızla uzaklaşan ekip durumu polise bildirdi. Zanlı M.G., polis tarafından yarım saat sonra taksi içinde yakalanarak gözaltına alındı. Zanlının pek çok suçtan sabıkasının olduğu ve yakın zamanda hapisten çıktığı da öğrenildi.

CAN GÜVENLİĞİ SAĞLANSIN
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Türk Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ahmet Doğruyol ise, "Vatandaşlarımıza 24 Saat kesintisiz hizmet veren sağlık çalışanlarımızın da, bir anne, baba, kardeş, eş olduğunu unutmayarak öncelikle devlet tarafından ve vatandaşlarımız tarafından gerekli saygı, sevgi ve hoşgörüye layık olduklarını unutmamak gerekir. Gerekli gereksiz her türlü vakaya can güvencelerinden yoksun müdahaleye giden sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri değerin verilmesi ve can güvencelerinin sağlanması için, ilgili kurumlar gerekli tedbirleri almalı, kamu spotlarıyla, basın yayın organları ile vatandaş bilinçlendirilmelidir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN