Muhalefetin OHAL eleştirisi tutarsız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, muhalefetin OHAL kararına karşı çıkmasını eleştirerek “Tutarlılığı olmayan sözler” dedi

Muhalefetin OHAL eleştirisi tutarsız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir programı kapsamında partisinin Karaburun teşkilatını ziyaret edip, parti üyeleriyle toplantı yaptı. AK Patili Dağ, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kararının muhalefet tarafından eleştirilmesini değerlendirdi. "OHAL devletin içine çöreklenmiş bu yapıyı ortadan kaldırmak için" diyen Dağ, "Karaburun'un caddesinde, sokağında yürürken OHAL'i gösterecek bir hareket var mı? OHAL'i Güneydoğu'da görmüyorsun ama Paris'te Eyfel Kulesi'nin önünde ben bizzat geçen sene gördüm" dedi. Muhalefetin OHAL ilanı ile ilgili eleştirilerine bir anlam veremediğini dile getiren Dağ, "OHAL'i eleştirirken bir yandan da FETÖ ile mücadele et. Şu işin mantığını anlat diyeceksin. OHAL olmadan FETÖ ile mücadele nasıl olacak. Muhalefet 'hem FETÖ ile mücadele et hem de OHAL ilan etme' diyor. Hiçbir tutarlığı olmayan sözler ve ifadeler" şeklinde konuştu.

YEREL YÖNETİMLER YETERSİZ
İzmir ve Karaburun'da yerel yönetim anlamında hizmette yetersizlik olduğunu belirten Dağ, "Hizmetleri vatandaşlara çok iyi anlatıp, gönüllere gireceğiz. Yerel seçimlerde başarılı sonuçlara imza atmak istiyoruz. İzmir'in birçok ilçesinde TOKİ talebinin olduğunu, bunun için yerel yönetimlerle koordineli çalışılması gerektiğini vurguladı.
BİZE ULAŞIN