İEF’den coşkulu final

Yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrayan 86. İEF sona erdi. Başarılı geçen 86. İEF’yi değerlendiren Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç, “Fuar eski günlerine geri dönüyor” dedi

İEF’den coşkulu final
Bu yıl 86'ncısı düzenlenen ve "Enerji ve İnovasyon" temasıyla 18 Ağutos'ta kapılarını ziyaretçilere açan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) geçtiğimiz pazar günü sona erdi. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrayan 86. İEF, 9 gün boyunca kültür, sanat ve görsel şölen ziyafeti sundu. Fuarı gezen ve Sanat Sokağı'nda İzmir Atölyesi'nin standında ebru yapan Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç, çalışması ile objektiflere poz verdi. Fuarı değerlendiren Uluç, "Benim bir tek değerlendirme ölçüm var. Fuarı ben bu akşam gerçekten çok güç gezdim. İşte ölçüm bu. İzmir Fuarı'nın sokaklarında, yollarında sanki bir otobüs içindeymiş gibi 'lütfen' diyerek ilerleyebiliyorsan, o fuar başarıya ulaşmıştır. İzmir Enternasyonal Fuarı eski günlerine dönüyor diyebilirim" diye konuştu.

NÜKHET DURU RESİTALİ
86. İEF'nin son gününde Çim Koserleri'nde ünlü sanatçı Candan Erçetin sahne aldı. İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde "Beni Nükhet Duru Sanıyorlar" kabaresinde sanatçı Nükhet Duru izleyicilerle buluştu. Nükhet Duru, hayatını anlattığı gösteride izleşicileri unutulmaz anılarıyla hem güldürdü hem de hüzünlendirdi. Mogambo Caz Geceleri'nin son konuğu olan ünlü sanatçı Zuhal Olcay oldu. Folkart Academy bünyesinde tiyatro eğitimi alan öğrencilerin ilk oyunları Sersefil Müzikali'nin ardından 86.İEF'yi değerlendiren Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Fuar eski günlerine benzemeye başladı. Tüm bunlara katkımız olduğu için mutluyuz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN