Şehirde ne varsa köyde de olacak

Afyonkarahi sar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, 153 milyon TL olarak belirlenen 2017 yılı bütçesinin yüzde 70’inin yatırım için ayrıldığını ve çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi

Şehirde ne varsa köyde de olacak
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, 2017 yılı bütçesinin 153 milyon TL olarak belirlediğini hatırlattı. Sel "Şehirde ne varsa, köyde de olacak" sloganıyla aralıksız çalıştıklarını söyledi. Sel, "2010 yılında bütçemiz 25 milyon TL civarındaydı. 2017 yılında ise bütçemizi 153 milyon TL olarak belirledik. Bütçenin yüzde 65-70'i ise yatırım bütçesi olarak gerçekleşti. İlimizin öncelikli sorunlarının yapılan değerlendirmelerle kırsalda ulaşım, sosyal ve kültürel hizmetlerde, şehirlerimizde ise bölgesel bazda eğitim-öğretim binalarının bakım ve onarımı ile eksik derslik sayısının olduğu tespit edildi. Hizmetlerimizi de bu tespitler doğrultusunda yapmaktayız" dedi.

ALTYAPI YÜZDE 95 TAMAM
Salih Sel, Afyonkarahisar'da yapılan hizmetler hakkında şu bilgileri verdi:
Yıllık asfalt yol yapımlarına 20 milyon TL harcanıyor.
Yaklaşık 5 milyon metrekare parke döşemesi yaparak 423 köyümüzün tamamında parke döşemesini yüzde 90-95 oranında tamamladık.
Son 10 yıldır köylerimizin tamamında sağlıklı ve yeterli su şebekeli olarak köylülerimize ulaştırılıyor. Bunun için ortalama 8-10 milyon TL bütçe ayrılmaktadır.
Köylerimizdeki kanalizasyon altyapısı da yüzde 95 oranında tamamlandı.
Tarımsal faaliyetlere ise son 6 yılda yaklaşık 54 milyonluk bir katkı sağlayarak ilimizde 199 bin 397 hektar alan sulamaya açıldı.
Eğitim yatırımları kapsamında bakım, onarım ve yeni okul yapılmasında da aktif rol alıyoruz. Eğitim-öğretim yılı başlamadan bakım-onarım çalışmalarını tamamlıyoruz.
Köylerimize şu ana kadar köy fırınları, düğün salonları, halı sahalar, kapalı pazar yerleri gibi birçok sosyal yaşam alanları kazandırdık.

BİZE ULAŞIN