Susuz Çeşme’de yollar göle döndü

Susuz Çeşme’de yollar göle döndü

Çeşme, susuzlukla mücadele ederken, Alaçatı’da patlayan su borusu 1 haftadır tamir edilmedi. Duruma isyan eden vatandaşlar, “İZSU’ya defalarca ihbarda bulunmamıza rağmen gelen yok” dedi

Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden İzmir Çeşme'de özellikli bu yaz sezonu sık sık yaşanan su kesintileri, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Buna bir de patlayan su boruları eklenince vatandaşlar isyan etti. Çeşme Alaçatı İsmet Paşa mahallesi 16158 sokakta patlayan ve 1 haftadır tamir edilmediği için boşa akan su bölgede yaşayan vatandaşları isyan ettirdi. İZSU'ya ve Alo 185 su arıza hattına defalarca bildirimde bulunmalarına rağmen ekiplerin bir türlü patlayan boruyu tamir etmeye gelmediğini belirten vatandaşlar sokaktaki göllenmeler nedeniyle evlerinden çıkamaz duruma geldiklerini söyledi. Suyun bir haftadır boşa aktığını söyleyen vatandaşlar, "Özellikle yaz aylarında Çeşme ve Alaçatı'da nüfusun artması ile birlikte su sıkıntısı da baş gösteriyor. Yaz aylarında saatlerce süren su kesintileri yaşanıyor. Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıkması ile birlikte sıcak yaz günlerinde susuzluk tatilciler için ciddi sıkıntı yaratıyor. Bir yanda su sıkıntısı varken diğer yanda patlayan su borularının tamir edilmemesi, patlayan borulardan suların boşa akması insanı çileden çıkarıyor" diye konuştu.

SOKAK SULAR ALTINDA
Defalarca İZSU Genel Müdürlüğü'nü ve ALO 185 arıza hattını aramalarına rağmen bir türlü patlayan borunun tamir edilmediğini belirten vatandaşlar; "Patlayan borudan akan su sokağımızı sular altında bıraktı. Kapı önlerinde meydana gelen göllenmeler nedeniyle evimizden çıkamaz hale geldik. Yazık günahtır. Bir yanda su sıkıntısı var diyorlar diğer yandan da bir haftadır suyun boş yere akıp gitmesine göz yumuyorlar. Anlamak mümkün değil" diyerek tepki gösterdi. Vatandaşlar, yetkililerden daha fazla su kaybı yaşanmadan patlayan borunun tamir edilmesini istedi.
BİZE ULAŞIN