Çöken yol 5 aydır kapalı

Bayraklı’da inşaat temeli kazılırken toprak kayması sonucu yol çöktü. UKOME kararı ile yol 5 ay önce trafiğe kapatıldı. Yollarını geri isteyen mahalle sakinleri yetkilileri göreve çağırdı

Çöken yol 5 aydır kapalı
İzmir'in Bayraklı ilçesine bağlı Gümüşpala semti 7000 sokak numara 114 yanında özel bir firma tarafından yapılan inşaatın temeli kazılırken toprak kayması meydana geldi. Toprak kayması sırasında 7000 sokağın yolunun bir bölümü de çöktü. Yol bu nedenle 5 ay önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Tehlike nedeniyle 3 katlı bir apartman boşaltıldı. Apartmanda yaşayan aileler kirası inşaat firması tarafından ödenen başka evlere taşındı. Aradan geçen 5 ayda inşaat tamamlanamadığı ve istinat duvarı yapılamadığı için yol trafiğe açılamadı. Trafiğe kapanan yol nedeniyle itfaiye ve ambulanslar yolun kapalı olan bölümüne giremiyor.
Mahalle sakinlerinden SGK emeklisi Fazıl Kaplanoğlu, "Yaklaşık beş ay önce inşaat temeli kazılırken yol çöktü. Temel kazılırken önlem alındığı için ölen ya da yaralanan olmadı. Yolumuzun bir an önce açılmasını istiyorum. Bu şekilde mahallemize itfaiye ve ambulans giremiyor. Sıkıntı yaşayabiliriz. Çökme nedeniyle inşaatın hemen yanındaki 3 katlı bir apartman boşaltıldı. İnşaat firması tarafından kiraları ödeniyor. Başka bir eve taşındılar" şeklinde konuştu.

EVİMİZİN ÖNÜ UÇURUM
Yolun çöktüğü bölümün önündeki tek katlı evde yaşayan SGK emeklisi iki çocuk babası Efkan Kaya, "Evimizin önü uçurum. Evimize arka sokaktan da giriş olduğu için şanslıyız. Eve girip çıkarken çocuklarım ve eşim arka tarafı kullanıyoruz. Sadece ön taraftan giriş olsaydı evimize giremeyecektik. İlk defa böyle bir durumla karşılaştık. İnşallah daha büyük bir toprak kayması yaşanmaz. Bu kez daha büyük sıkıntılar meydana gelebilir. Bir an önce istinat duvarının tamamlanıp yolumuzun araç ve yaya trafiğine açılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN