Balıkesir Avlu’da nefesleniyor

Balıkesir Büyükşehir’in vizyon projelerinden olan Avlu Balıkesir’e vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Yakın zamanda işletmelerin de faaliyete geçeceği Avlu Balıkesir, kent insanı ve misafirlerinin nefes alacağı bir merkez olacak

Balıkesir Avlu’da nefesleniyor
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un vizyon projelerinden olan Avlu Balıkesir'e vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. İki ay içerisinde işletmelerinde faaliyete geçeceği Avlu Balıkesir, kent insanı ve misafirlerinin nefes alacağı bir merkez olacak. Avlu Balıkesir'de 4 bin 800 metrekarelik yapay gölet su ile dolduruldu. Hizmete açılan 1. etap, Çocuk Köyü ile birlikte 130 bin metrekare büyüklüğünde. 2. etap da tamamlanınca rekreasyon alanı toplam 220 dönüm olacak. Tesisin içinde kültür merkezi, sergi salonu ve kongre merkezi de bulunuyor. Avlu'da yaklaşık iki ay içerisinde çeşitli işletmelerde faaliyete geçecek.

TESİSTE YOK YOK
Avlu Balıkesir de Balıkesir'in tam ortasında 240 dönümlük yemyeşil bir alana yayılmış bir açık hava alışveriş merkezi. Bir nevi şehrin üçüncü ve en büyük caddesi. İçinde Balıkesir Ticaret Odası, çocuk köyü, göletler, yapay bir ırmak, gösteri ve performans merkezi, sergi salonları, golf alanı, teleferik, sinema, macera parkı, meydanlar, açık otopark ve mağazalar yer alıyor. Bütün bunları yemyeşil bir açık havada şehrin ortasında Balıkesirlilere sunacak Avlu Balıkesir. Böylece kent merkezinin değerini artırırken, AVM'ler deyince akla gelen beton yığınları anlayışını yıkacak. Sadece bir alışveriş merkezi demek haksızlık olur, burası aynı zamanda şehrin nefes alacağı bir yeşil alan ve ritminin atacağı bir sosyal tesis olarak tasarlandı.
BİZE ULAŞIN