Bilal Erdoğan bütün projelere hayran kaldı

Bir dizi etkinlik için Balıkesir’e gelen Bilal Erdoğan, Büyükşehir’in vizyon projelerinden olan Avlu Balıkesir’e hayran kaldığını ifade etti

Bilal Erdoğan bütün projelere hayran kaldı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Balıkesir Şubesi açılışı için Balıkesir'e gelen Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile birlikte Avlu Balıkesir'i gezdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin de katkı sağladığı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Balıkesir Şubesi açılış töreni yapıldı. Açılış törenine Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın da okunması ile başlayan açılış töreninde konuşan Bilal Erdoğan, 17 Ağustos depreminin yıl dönümünde hayatını kaybedenleri ve 15 Temmuz şehitlerini rahmetle andığını söyledi. Erdoğan, "Dünyanın en büyük ekonomisi değiliz ama işte Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde dünyanın gönlü en geniş milleti olduk. Türkiye Gençlik Vakfımız bunun için yola çıkmış. Ortaokul, lise, üniversite çalışan gençlik bütün gençlerimizin şuurlu, inançlı, geçmişiyle barışık, değerleriyle yoğurulmuş bir şekilde geleceğini kurması için mücadele veriyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah Balıkesir'deki çocuklarımız, gençlerimiz buraya gelip giderler, burada hem güzel vakit geçirirler, hem kitap okurlar, hem arkadaş edinirler, sohbetlere derslere katılırlar" diye konuştu.

TÜGVA'YA DESTEK VERECEĞİZ

Bilal Erdoğan'ın ardından konuşan Başkan Uğur da hayırlı bir iş için bir araya geldiklerini söyledi. Şehrin maddi ve manevi kalkınmasını sağlamak için her türlü çalışmaları yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Uğur, "Bir taraftan şehrimizin çehresinin değiştirirken geliştiriyor. Diğer taraftan gelecek nesillerimizin gelişmesine olanak sağlıyoruz. İnanıyoruz ki geleceğe yapılan hiçbir yatırım asla boşa değildir. Okuyan, sorgulayan ve araştıran nesillerin yetişmesini amaçlıyoruz. Aklını birilerine ipotek ettirmeyen nesiller yetiştirmeliyiz. Milli ve manevi değerlerine bağlı, vatansever, çalışkan bir yeni nesil inşa edilmesi noktasında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) önemli bir görev üstlenmiştir. Bu bağlamda bizlerde her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin 81 şehrinde temsilcilikleri bulunan TÜGVA'nin Balıkesir'de bugün açılışını yapacağımız temsilciliğinin hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlı bireylerin yetişmesine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu. Açılış töreni ardından AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Bilal Erdoğan daha sonra Başkan Uğur'un davetlisi olarak Avlu Balıkesir'i ziyaret etti. Burada Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'nin merkezini ziyaret eden Erdoğan'a çeşitli hediyeler verildi. Erdoğan, Büyükşehir'in projesi hakkında Başkan Uğur'dan bilgiler aldı.
BİZE ULAŞIN