Türkiye’yi doyuran il

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yaklaşık 50 milyon liraya mal olan Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali’ni hizmete açtı. Uğur, “Türkiye’yi doyuran il olmaya yatırımlarla devam edeceğiz” dedi

Türkiye’yi doyuran il
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un vizyon projelerinden biri daha hayata geçti. Yaklaşık 50 milyon liraya mal olan ve bölgenin en modern hali olan tesis hizmete girdi. Kesirven (Akçakaya) Mahallesi'nde hizmet verecek olan yeni halde 60 işyeri ve buna bağlı depolar, sosyal donatılar, cami, soğuk hava deposu, patates ve kasa yıkama depoları ve otopark bulunuyor.

ESNAFA TAM DESTEK
Sabahın erken saatlerinde yeni Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Uğur şunları söyledi: "Balıkesir Büyükşehir oldu ve Büyükşehir ile beraber hükümet ve devletimizin yapmış olduğu yatırımlar Balıkesir'i bir cazibe merkezi haline getirdi. İstiyoruz ki Balıkesir'in Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nden, rekreasyon alanlarına kadar, insanlarımızın bu şehire yakışır hizmetlere ulaşmaya devam etsin. Balıkesir'e sanayicilerimizinde yatırım talepleri var. Eski ve demode olmuş sebze meyve halinden bugün açacağımız modern sebze meyve haline geçiyoruz. Bu Hal, buzhanesiyle, kasa odalarıyla, patates yıkaması, kasa yıkamasıyla modern bir hal. Önemli bir yerde. İnşallah bir çok ilçe ve komşu ile de hizmet götürecek."

ÜRÜNLER ARTACAK
Yeni sebze ve meyve halinin Balıkesir'e ve esnafa yakışacağını söyleyen Başkan Uğur, "Bu açılış ve yatırımlarımız devam edecek. Tesisimiz bereketli olsun inşallah. Esnafımız daha çok iş yapsın. Böyle bir sebze meyve hali insanlarımızın sağlığı açısında da önemli. Bir kaç gün önce gezdiğimde gördüm ki birçok hal esnafı daha katma değeri yüksek ürünler pazarlayabilmek için ona göre hazırlık yapıyorlar. Paketleme ve yıkama tesisleri kuruyorlar. Balıkesir Türkiye'yi doyuran il. Sebze meyve ile de Türkiye'yi doyuracağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN