TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

İzmir statlarına kavuşuyor

İzmir futbolunun temel sorunu olan stat için düğmeye basılıyor. 9 Eylül’de İzmir’e gelecek olan Başbakan, Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka statlarının temelini atacak

İzmir statlarına kavuşuyor
Başbakan Yıldırım, İzmir'de yıllardır beklenen 3 yeni stadın temelini aynı anda atacak. İki günlük ziyaretinde Başbakan Yıldırım, birçok önemli yatırımın açılışını yapacak. Yıldırım, cumartesi günü Buca İnkilap İZBAN İstasyonu'ndan saat 10.30'da 3 stada canlı bağlantı gerçekleştirecek ve tesislerin temeli aynı anda atılacak. Törenle ilgili geçtiğimiz gün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu'nun makamındaki toplantıya AK Parti İzmir Milletvekilleri Kerem Ali Sürekli ile Mahmut Atilla Kaya, müteahhit firma yetkilileri, kulüp temsilcileri ve İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) yönetimi katıldı. Kaya, toplantıda temel atma törenleriyle ilgili kulüplere bilgi verirken, müteahhit firmaların, stat arazilerinde cumartesi gününe kadar gerekli hazırlığı yapacağı belirtildi.


GÖZTEPE STADI: 20 bin 35 kapasiteli Göztepe Stadı 700 gün sonra seyirciyle buluşacak.

KARŞIYAKA SÜRPRİZİ
Revize edilen projesi 15 bin 670 seyirci kapasiteli olan Karşıyaka Stadı ve 15 bin kapasiteli Alsancak Stadı'nın 550'şer gün, 20 bin 35 kapasiteyle inşa edilecek Göztepe Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin ise 700 günde tamamlanması öngörülüyor. Temel atma törenine daha önceden yer almayan Karşıyaka Stadı'nın da eklenmesi sürpriz olarak yorumlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, Karşıyaka Stadı arazisi için itiraz eden İzmir Şehir Plancıları Odası ile itiraz edilen noktaları yenilenen projeyle değerlendireceği öğrenildi.


ALSANCAK STADI
15 bin kapasiteli Alsancak Stadı 550 günde tamamlanacak.


KARŞIYAKA STADI
15 bin 670 seyirci kapasiteli Karşıyaka Stadı da 550 günde tamamlanacak.
BİZE ULAŞIN