Öğrenciler ve veliler okul için eylem yaptı

Manisa’da 11 yıl önce okul yapılması için bağışlanan araziye yıllardır okul yapılmayınca mahalledeki öğrenciler ve veliler arazi önünde eylem yaptı

Öğrenciler ve veliler okul için eylem yaptı
Manisa'da 2006 yılında kentin hayırseverlerinden çiftçi Mehmet Suphi Egemen, Yunusemre ilçesi Spil mahallesindeki 36 bin 750 metrekarelik tarlasını, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne okul yapılması için bağışladı. Aradan 11 yıl geçmesine rağmen bağışlanan araziye okul yapılmadı. 5 bin nüfuslu mahallede okul bulunmazken, çocuklar da yakın mahallelerrdeki okullara gitmek zorunda kaldı. Mahallelerine okul ve oyun alanı yapılmasını isteyen çocuklar ve veliler ellerine aldıkları defter ve kalemlerle bağışlanan araziye giderek, okul isteklerini dile getirdi. Veliler ise yıllardır boş duran arazinin biran önce okul olarak kullanılmasını talep etti. Çocuklar defterlerine 'okul istiyoruz' yazıp, mahallede oyun alanı eksikliğini de dile getirdi.

ACİLEN ÇÖZÜLMELİ

Spil mahallesi muhtarı Şakir Kaya, "11 yıldır buraya gelip bir çivi çakmadılar. Buraya okul yapılması için 42 kuruluşa yazı yazıldı. Okul sorununun acilen çözülmesini istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN