Cumhurbaşkanı’ndan Uşak ve Karesi’ye ödül

Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda Uşak ve Balıkesir’in Karesi belediyesi ödüle layık bulundu. Belediye başkanları, ödüllerini Cumhurbaşkanı’nın elinden aldı

Cumhurbaşkanı’ndan Uşak ve Karesi’ye ödül
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Ankara ATO Congresium'da yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıda 884 belediye arasından 35'i ödüle layık bulundu. Törende, UTAŞ'ın faaliyetleri ile Uşak Belediyesi, Geçmişin Motifleriyle Geleceğimizin İnşası" projesi ile kent ekonomisine katkı dalında ödül aldı. Balıkesir'in Karesi Belediyesi ise, "Dünyayla Yarışan Şehirler" yarışmasında "Müspet Değerler Mektebi" projesi ile ödül aldı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

ÇALIŞMAYA DEVAM
Ödülü alan Başkan Nurullah Cahan, Uşak'ta ekonomik kalkınmayı sağlamak ve istihdamı arttırmak amacıyla Uşak Belediyesi olarak yoğun bir mesai harcadıklarını ve kentin daha değerli bir yapıya kavuşması için çalıştıklarını kaydetti. Bu yıl altıncısı düzenlenen proje yarışmasında alınan ödül nedeniyle kent adına gururlandıklarını kaydeden Cahan, marka şehir sloganının hayat bulduğunu ve her geçen gün Uşak'ın modernleşmesi ve daha yaşanır bir şehir olması amacıyla bir adım daha atıldığını söyledi. Ödül aldığı Müspet Değerler Projesi ile tarihi ve kültürel kimliğiyle ön plana çıkan modern bir kültür şehri oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise, "Bizler kendi değerlerimiz ve geçmişten aldığımız güç ile geleceğe yürümeyi arzuluyoruz. 'Bu kent için söyleyecek bir sözüm, yapacak bir görevim var' diyen hemşehrilerimizle ile birlikte yürüttüğümüz projeye destek veren Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz ve Anka Gençlik Derneği'ne, bizi bu ödüle layık gören herkese teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.
BİZE ULAŞIN