Temizlikçiydi çiftlik sahibi oldu

Foça’da yıllarca otellerde temizlikçilik yapan 40 yaşındaki Nesrin Tokgöz, “Genç Çiftçi Projesi”nden aldığı destekle hayalini kurduğu çiftliğin sahibi oldu

Temizlikçiydi çiftlik sahibi oldu
İzmir'in Foça ilçesinde uzun yıllar otellerde temizlikçilik yapan 40 yaşındaki Nesrin Tokgöz'ün çiftlik hayali, devlet desteğiyle gerçeğe dönüştü. Foça'ya bağlı Yeni Bağarası Mahallesi'nde yaşayan 17 yıllık evli, 2 çocuk annesi Tokgöz, yıllarca otellerde temizlikçilik yaparak aile bütçesine katkı sağladı. Evliliğinin ilk gününden beri çiftlik kurmak isteyen, eşi de bir mandırada çalışan Tokgöz, ekonomik nedenlerle bu hayalini yıllarca gerçekleştiremedi. Mandırada çalışan eşinin işsiz kalması üzerine ailesiyle zor günler geçiren Tokgöz, istihdamın artırılması ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla yürütülen "Genç Çiftçi Projesi"ne başvurdu.

KURTARICISI OLDU
Tokgöz'ün başvurusu, gerekli incelemelerin ardından onaylandı. Devletin sunduğu finansal destekle 6 düve alan girişimci kadın, şimdi işsiz kalan eşiyle hayvancılık yapıyor. Tokgöz, "Bir yıl önce hazırlıklarımızı yaparak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na başvurdum. Buradan aldığımız 30 bin lira ile 6 düve aldım. Genç Çiftçi Projesi'nin bana Allah'ın bir lütfu olduğuna inanıyorum. Artık ilerisi için hiç korkmuyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN