Okul kantininde faciadan dönüldü

Urla’daki Şehit Kemal İlkokulu’nun kantininde, önceki gün teneffüs sırasında yangın çıktı. Büyük paniğe neden olan yangında öğrenciler ezilme tehlikesi yaşadı. Olayda şans eseri yaralanan olmadı

Okul kantininde faciadan dönüldü
Urla'da bulunan Şehit Kemal İlkokulu bahçesinde yer alan ve bu yıl Tam Gün sistemine geçilmesiyle sınıflara dönüştürülen ek binaya bitişik olan kantin, önceki gün sabah saatlerinde yanmaya başladı. Görgü tanıklarının ifadesine göre teneffüs sırasında meydana gelen yangın nedeniyle büyük panik yaşandı. Kantinde alış veriş yapan bazı öğrenciler dışarı çıkmak için koşarken düşünce ezilme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın ek binaya sıçramadan söndürüldü. Yangın sırasında okulda bulunması gereken yangın tüplerinin dolum nedeniyle firmaya yollanmış olmasından dolayı ilk müdahale yapılamadı. alevler daha da büyüyerek kantini sardı. Kantinde, büyük maddi hasar oluştu. Yangının tüp gaz sızıntısı nedeniyle çıktığı iddia edilirken, olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Yangın haberini duyan velilerin okula akın ederken LPG tüpü patlaması endişesiyle veliler okul bahçesine bir süre alınmadı.

FACİA YAŞANABİLİRDİ
Kantin yangını sonrası bir grup veli, 150 öğrencinin eğitim gördüğü ek binadaki fiziki koşullar iyileştirilene kadar eğitime ara verilmesini istedi. Yangının ek binaya sıçraması halinde büyük bir facia yaşanabileceğini öne süren veliler, "Bizler bu durumu bir haftadır yetkililere anlatmaya çalışıyorduk. Ek binada yangın merdiveni yok. Sınıfların pencereleri demir parmaklıklarla kapatılmış durumda. Eğer yangın ek binaya sıçrasaydı çocuklarımız ne kaçabilir ne de pencerelerden dışarı çıkabilirdi. Sonuçlarını düşünmek bile istemiyoruz" diyerek gerekli önlemlerin bir an önce alınmasını istedi.
BİZE ULAŞIN