Uğur Okulları’ndan dev İzmir hamlesi

Eğitim’de 50 yılı geride bırakan Uğur Okulları, İzmir’deki üçüncü kampusunu Karşıyaka’ya açtı. Uğur Okulları, önümüzdeki yıl ise 90 milyon liralık yatırım ile kentte 3 kampus daha hizmete açacak

Uğur Okulları’ndan dev İzmir hamlesi
1968 yılında 3 sınıflı bir dershane olarak eğitim hayatına adım atan Uğur Okulları 50'nci yılına girerken en önemli yatırımlarından birini İzmir'e yaptı. Bornova ve Gaziemir'den sonra Karşıyaka'da üçüncü kampusunu açtı. 672 öğrenci kapasiteli Örnekköy kampusu için 15 milyon lira yatırım yapıldı. İzmir'de 2018- 2019 eğitim-öğretim yılında ise 3 yeni kampus daha açılacak. 3 kampus için toplam 90 milyon lira yatırım öngörülüyor. İzmir halkının kaliteli eğitim bekletisinin diğer illere göre daha fazla olduğunu belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu "Bunda bölgenin sosyo ekonomik açıdan gelişmiş olmasının da etkisi var. Biz de 50 yıllık geçmişimizle bu talebe cevap vermeye çalışıyoruz. Kampusumuzu İzmir'e kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de eğitmen kadrosu ile mükemmel bir eğitim öğretim hizmeti sunacağız" dedi. "Bizler eğitim yaklaşımımızda dört dili çok önemsiyoruz" diyen Kulaberoğlu. Birincisi anadil, yani Türkçemiz. Anadilini çok iyi bilen ve kullanabilen bireyler her alanda başarılı olabilirler. İkincisi bilim dili olan matematik. Matematikte başarılı bireyler bilim yapabilir, bilim üretebilir. Üçüncüsü global dünyada iletişimin en temel dillerden biri olan İngilizce. Dördüncüsü ise teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. "Biz tüm okullarımızda öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyor, eğitim sistemimizi bu doğrultuda kurguluyoruz" diye konuştu.

VELİLER PANİK OLMASIN
TEOG'un kaldırılması ile ilgili süreci de değerlendiren Kulaberoğlu, "Her zaman olduğu gibi öğrencilerimiz mağdur olmayacak şekilde yeni sürece adapte olacaktır. Velilerimizin panik yapmasına hiç gerek yok" dedi.
BİZE ULAŞIN