Asansöre eli sıkışan kardeşini kurtardı

Buca ilçesinde okula gitmek için abisi Can Fırat (13) ile asansöre binen 9 yaşındaki Mehmet Taşkıran’ın eli, asansör kapısına sıkıştı. Olası bir facia, abinin soğukkanlı davranışıyla önlendi

Asansöre eli sıkışan kardeşini kurtardı
İzmir'de okula gitmek için 13 yaşındaki ağabeyi Can Fırat ile asansöre binen 9 yaşındaki Mehmet Taşkıran'ın eli asansör kapısına sıkıştı. Kardeşinin bağırışı karşısında soğukkanlı davranarak ikinci çelik kapı kapanmadan asansör kapısını tekmeyle açan 13 yaşındaki abi, kardeşinin kahramanı oldu. Olay, İzmir'in Buca ilçesinde meydana geldi. 9 yaşındaki Mehmet Taşkıran, 13 yaşındaki ağabeyi Can Fırat Taşkıran ile okula gitmek üzere apartmanın asansörüne bindi. Bu sırada sağ elinin orta parmağını asansör kapısına sıkıştıran Mehmet, acıyla bağırmaya başladı. 13 yaşındaki abi Can Fırat Taşkıran ise asansörün içindeki ikinci çelik kapı kapanmadan tekmeyle asansör kapısını açtı. Kanlar içerisinde kalan Mehmet Taşkıran, hemen hastaneye kaldırılarak ameliyat edildi.

"ABİM, KAHRAMANIM OLDU"
Büyük bir kazadan ağabeyi sayesinde kurtulan Mehmet Taşkıran, "Her şey bir anda oldu. Abim kahramanım oldu" diyerek Can Fırat Taşkıran'a teşekkür etti. Mehmet ve Can Fırat'ın annesi Canan Taşkıran, "Olay sırasında evdeydim. Çocuklarımın feryadıyla kapıya çıktım. Mehmet 'Anne yardım et' diye bağırıyordu. Mehmet'in kanlar içerisinde kalan eline hemen havluyu atıp Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'ne kaldırdık. Oradan özel bir hastaneye sevk edildik. Mehmet'i hemen ameliyata aldılar. Şu anda durumu iyi. Eğer kardeşi soğukkanlı davranıp kardeşini kurtarmasaydı çok daha kötü bir sonuç olabilirdi. Allah korudu" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN