İkinci yaşamını kutladı

İzmir'in köklü market zinciri Pehlivanoğlu ailesinin kardeş şirketlerinden Ali Pehlivanoğlu'nun sahibi Ali Pehlivanoğlu (69), çalışma hayatının 50'nci yılını, düzenlediği görkemli bir gece ile kutladı.

İkinci yaşamını kutladı

Ali Pehlivanoğlu'nun ev sahipliğinde Hilton İzmir'de gerçekleşen geceye, eşi Zerrin Pehlivanoğlu, kızları İrem ve Seren Pehlivanoğlu akrabaları ile yakınlarının yanı sıra İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, eski bakanlardan Hasan Denizkurdu, CHP İzmir eski milletvekili Mehmet Ali Susam, Alaattin Yüksel ile İzmir'in iş ve basın dünyasından çok sayıda davetli katıldı. İzmir'in sevilen solistlerinden Esra Akkaya'nın seslendirdiği şarkılar eşliğinde başlayan gece, Türk Halk Müziği solistleri Yılmaz Demirtaş, Ali Çakar ve Türk Sanat Müziği solisti Ayşen Bingör ile sürdü. Şarkılar ve türküler eşliğinde devam eden gecede, solist Yılmaz Demirtaş'ın daveti üzerine piste çıkan Ali Pehlivanoğlu, önce İTO Başkanı Ekrem Demirtaş ile birlikte sonra da kızları İrem ve Seren Pehlivanoğlu ile zeybek oynadı.

50 senedir yılmadan bıkmadan çalıştığını vurgulayarak konuşmasına başlayan ev sahibi Ali Pehlivanoğlu, "1968'de üniversite imtihanlarına girdiğimde bir gün bu İzmir'e gelirsem adam gibi geleceğim demiştim. Yüce tanrı bana onların hepsini bahşetti, fazlasını verdi. Bundan sonraki bütün çabam, Allah'ın bana sunduklarının karşılığını geri verebilmek için olacak. Şirketimizin kuruluş serüveni 14 Haziran 1980'de başladı. Geçtiğimiz sene kardeşlerimle yeni yapılanmaya giderek şirketi dörde böldük ve herkes kendi yolunda devam etmeye karar verdi. Genelde aile şirketlerinin ikinci kuşaktan sonra pek ayakta kaldığını görmüyoruz. Onun için bu sefer ben kurdum ben bozdum. Niye bozduğumu kamuoyu biliyor, burada özel şeyleri paylaşmak istemiyorum. Kendi yolumuza devam ediyoruz artık. 3 kardeş 121 mağaza ile ayrılmıştık, bugün 200 mağazaya ulaştık. Allah hepsinin yollarını açık etsin, hepsi benim yaşadığım duyguları yaşasın. Ben bugün burada ikinci hayatımı da kutluyorum. Dünyadaki en büyük karaciğer nakli doktorlarından ve benim ameliyatımı gerçekleştiren Prof. Dr. Münci Kalayoğlu'na çok teşekkür ediyorum" dedi.

İkinci iş kolu olan inşaat sektöründen de söz eden Ali Pehlivanoğlu, "Bundan sonra ben gıda sektörüne pek dalmayı düşünmüyorum. Kendi arsalarımızda inşaat işlerine başladık. Torbalı Ayrancılar'da 570 konutluk bir projemiz var. Alsancak'taki çalışmalarımız devam ediyor. Cumaovası'nda ve Karabağlar'da yeni projelerimiz olacak. Bundan sonra hayatımızı inşaat sektöründe devam ettireceğiz. Büyük kızım İrem, 3 yıldır İstanbul'da profesyonel olarak gayrimenkul işini sürdürüyor. Artık babası yapacak kızı satacak. Bugün hepinize sağlıklı olduğumu göstermek ve Pehlivanoğlu Şirketi bünyesinde neler olduğunu açıklamak için bu geceyi organize ettim. Herkes gerçekleri benden duysun istedim. Kardeşlerimle aramızda fazla bir kırgınlık yok, burukluk var. İnşallah zaman içinde onlar da geçer. Onların başarılı olması benim başarılı olmam kadar çok önemli. En ufak sorunlarında da yine yanlarındayım"diye konuştu. Ali Pehlivanoğlu, kendisini 14 saatlik ameliyatla sağlığına kavuşturan Prof. Dr. Münci Kalayoğlu'na teşekkür plaketi sundu. Plaketin ardından Ali Pehlivanoğlu, eşi Zerrin Pehlivanoğlu, kızları İrem ve Seren Pehlivanoğlu ile doktoru Kalayoğlu ile birlikte 50. yıl pastasını kesti.

BİZE ULAŞIN