Ebru sanatı bu sergide can buldu

Levn Sanat’ın ebru hocası Fatma Sarıbaş, Ege Üniversitesi Etnografya Müzesi’nde geleneksel el sanatları ebru sergisi düzenledi. İzmirli sanatseverler sergiye yoğun ilgi gösterdi

Ebru sanatı bu sergide can buldu
İzmir tarihi Kemeraltı Çarşısı Kızlarağası Hanı'nda bulunan Levn Sanat'ın ebru hocası Fatma Sarıbaş ile öğrencilerinin sergisi yoğun ilgi gördü. Sarıbaş'ın öğrencileri Ada Nisan Öztürk, Ece Avcı, Gülnur Koç Dal, Maria Jose Morillas, Merve Özdinç, Mine Kukul Düzen, Nüket Franco, Oya Boyacı, Özlem Bağdatlı, Şule Yoşumaz Bağdatlı'nın eserleri de sergide yer aldı. 19-29 Eylül tarihleri arasında Ege Üniversitesi Etnografya Müzesi'nde gerçekleştirilen sergide 30 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ayrıca Fatma Sarıbaş'ın hat, müzehhibe Ayşe Burcu Özkan'ın tezhip ve minyatürlerine sergilendi.

Müthiş bir deneyim oldu
Sergide Fatma Sarıbaş, klasik kemençe icracısı Sercan Kırmızı'nın müziği eşliğinde atölye çalışması gerçekleştirdi. Müzisyenler Sercan kırmızı, Sami Hosseini, Duru Öz, longa ve sirtolardan örnekler dinlettiler. 9 gündür açık olan sergi son ziyaretçilerini bugün ağırlayacak. 5 yıldır Kemeraltı Kızlarağası Hanı'ndaki Levn Sanat'ta ebru hocası olarak görev yaptığını anlatan Fatma Sarıbaş, "19 Eylül'de Ege Üniversitesi Etnoğrafya Müzesinde öğrencilerimle birlikte sergimizi açtık. Sergimiz öğrencilerim için müthiş bir deneyim ve motivasyon kaynağı oldu. Sergide toplam 30 eser bulunuyor. Sergilenecek o kadar çok eser vardı ki seçerken fazlasıyla zorlandık. İzmirli sanatseverler sergimize yoğun ilgi gösterdi. Bundan sonraki süreçte Etnografya Müzesi'nde öğrencilerimle birlikte düzenli olarak etkinlikler yapacağız. İzmiriler'i açacağımız tüm sergilere şimdiden davet ediyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN