Veliler servisleri anlık takip edecek

Denizli Büyükşehir, Okul Yolu Projesi ile öğrenci servis ulaşımında Türkiye’de çığır açıyor. Veliler, yeni sistem ile cep telefonlarından anlık olarak okul servislerini takip edebilecek

Veliler servisleri anlık takip edecek
Denizli'de hayata geçirdiği Araç Takip İzleme ve Denetim Sistemi projesi ile 150 belediye otobüsü, 763 minibüs ve bin 203 servis aracına kamera sistemi, panik butonu ve takip sistemi kurarak ulaşımda dev bir atılım yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde hayata geçirdiği Okul Yolu Projesi ile öğrenci servis taşımacılığında da çığır açıyor. Öğrencilerin okul servisine bindiği andan itibaren okula veya eve kadar olan yolculuk süresi boyunca velileri tarafından adım adım tablet ya da akıllı telefonlardan ücretsiz bir şekilde izlenecek sistem hayata geçti.

TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Projenin tanıtım toplantısında konuşan Başkan Zolan, "Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'de servis araçlarında arzu edilmeyen olaylar yaşandı. İlk olarak Denizli'deki 763 M plakalı minibüsümüze kamera sistemi, panik butonu ve takip sistemi yerleştirildi. 800'ü öğrenci servisi olmak üzere toplam bin 203 servis aracımıza da aynı sistem kuruldu. Bunlarla birçok olayın aydınlanması ve önlenmesi konusunda güzel bir çalışma yaptık. Tüm bu tedbirler de olayların azalmasını sağladı" dedi. Öğrenci servisleriyle ilgili bir çok belirsizlik yaşandığını belirten Başkan Zolan, "Servis geldi mi? Çocuğum servisi kaçırdı mı? Servis trafiğe mi takıldı? Çocuğum okula ulaştı mı? Servis nerede?, Servis eve ne zaman gelecek? gibi bir çok soru akıllara geliyordu. Tüm bunları önleyip çocuklarımızın daha güvenli ulaşımı için Okul Yolu Projesi'ni hayata geçirdik. Bu projemiz ile her veli sadece kendi çocuğunu izleyecek. Anne ve babalar bu sistemle çocuğunun nerede olduğunu, bindiğini, indiğini akıllı telefonundan takip edebilecek. Türkiye'de, tüm şehri kaplayan ve 50 bin öğrenciye hitap edecek olan sistemi Büyükşehir Belediyesi olarak ilk defa biz gerçekleştiriyoruz" dedi. Uygulama Apple Store ve Google Play Store'den Denizli Büyükşehir Belediyesi Okul Yolu Projesi'nin indirilmesiyle izlenebiliyor.
BİZE ULAŞIN