Pekdaş’a talimatı Kılıçdaroğlu verdi

AK Partili Temel Yıldırım, Halkapınar’daki Başkent Üniversitesi’ne ait arazinin satışı için Başkan Sema Pekdaş’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan talimat aldığını söyledi

Pekdaş’a talimatı Kılıçdaroğlu verdi
Eylül ayında Konak Belediyesi Meclisi'nde Halkapınar'da Başkent Üniversitesi'ne ait olan ve hastane yapılması planlanan atıl durumdaki arazinin satışı gündeme gelmişti. 2014 yılında söz konusu arazide yer alan hissesini kamu yararı olmadığı gerekçesiyle devretmeyen ve bedelsiz tahsis talebine de karşı çıkan Konak Belediyesi, bu kez satış kararı almıştı. Tartışmaya yol açan kararının ardından konuya ilişkin ilçe binasında toplantı düzenleyen AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu. Arsa satışı meclis gündemine geldiğinde üç öneri ve bir uyarıda bulunduklarını söyledi.

ADRESE TESLİM
"Bu satış adrese teslim görüyor" diyen Yıldırım, "Talep eden belli, CHP'li bir yöneticinin üniversitesi burası. Satacak olan ise CHP'li belediye. Bu kamuoyunda 'ballı satış' olarak adlandırılıyor ve kamu vicdanını rahatsız eder. Bunu bu şekilde yapmayın dedik. Konak Belediyesi'ne iş yapın diyoruz, bir hizmet binası yapalım diyoruz. İzmir'in merkez ilçesine hizmet veremiyorsunuz. Tek yerde toplayıp, büyük akıllı bir bina yapalım diyoruz yer yok diyorlar. Arsa yok diyorsunuz işte arsa var elinizde. Satmayın kullanın. Bu satışı adrese teslim yapmayın. Açık ihale ile bu satış yapılsın. Açık ihaleye kim arsaya talipse katılsın" dedi.

KİM YÖNETİYOR?
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın söz konusu arsanın satışı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan talimat aldığını iddia eden Yıldırım, "3,5 yıldır İzmir'e çivi çakmayan Konak Belediyesi ne oldu da bir satış için bu kadar acele eder hale geldi? Konak Belediyesi'nde işler kaplumbağa hızında bile yürümezken bir anda acele bir tavır ve kararlılık gördük. Bu satış için kimseden talimat aldınız? Konak nereden yönetiliyor? Bu satış kararının Konak Belediye Başkanı tarafından alınmadığını, 'satacaksın' talimatının geldiğini biliyoruz. Kendi itiraflarından biliyoruz. O kişi de İzmir milletvekili ama İzmir'e hiç uğramayan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Konak ilçesindeki arsa satışına müdahale ediyor. Alacak olan CHP'li siyaset yapan Mehmet Haberal. Talimat üzerine Sema Pekdaş aceleyle satış kararı alıyor. Oldu bittiye getirerek Konak'ın arsasını peşkeş çekiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN