Folkart 2 sergiyi birden ağırlayacak

Folkart, “Dizelerin Renkleri” ve Meksikalı heykeltraş Jorge Marin’in “Varlığın Yeniden İnşası” isimli sergisini sanatseverlerle buluşturuyor

Folkart 2 sergiyi birden ağırlayacak
Folkart, 13 Ekim'den itibaren 2 önemli sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Folkart Gallery'nin öncülüğünde hazırlanan 'Dizelerin Renkleri' ile dünyaca ünlü Meksikalı heykeltıraş Jorge Marin'in 'Varlığın Yeniden İnşası' adlı heykel sergisi sanatseverlerle buluşacak. Dizelerin Renkleri adlı sergide, Türk edebiyatının önde gelen şairlerinin şiirleri, farklı disiplinlerdeki ünlü sanatçılar tarafından yorumlanmasıyla meydana getirilen eserler, ilk defa bir araya geliyor. 37 ünlü şairin orijinal el yazmaları ile 37 ünlü ressam ve heykeltıraşın eserleri yer alıyor.

GELİRİ KORUNCUK VAKFI'NA
Dünyaca ünlü Meksikalı heykeltıraş Jorge Marin'in 'Varlığın Yeniden İnşası' adlı sergisi ise, Bakü'deki Haydar Aliyev Kültür Merkezi'nin ardından Folkart'ın ev sahipliğinde Folkart Towers'da sanatseverlerle buluşacak. 10 Aralık 2017 tarihine kadar Folkart Gallery'de sergilenecek olan eserler, yine Folkart Gallery'nin öncülüğünde İzmir'den sonra Ankara ve İstanbul'da da sanatseverlerle buluşacak. Eserler önümüzdeki aylarda Koruncuk Vakfı tarafından düzenlenecek açık arttırma ile satılacak ve elde edilen gelir 'Koruncukköy- Urla Çocuk Köyü'nün ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılacak.
BİZE ULAŞIN