Can dostları için dans ettiler

Muğla'nın Datça İlçesi'nde bir grup kadın hayvansever, sokak hayvanlarının sorunlarına dikkat çekmek, onların barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak ve farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelip dans etti.

Can dostları için dans ettiler

Hayvanseverlerin hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği dans etkinliği Datça Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Etkinliği CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve çok sayıda kişi izledi. Yaşları 45 ile 60 arasında değişen 11 kadının bir araya gelerek oluşturduğu dans grubu, özellikle Latin dansları gösterileri sundu, meydanı dolduran kalabalık tarafından coşkuyla alkışlandı.

Belediye Başkanı Gürsel Uçar, can dostları için düzenlenen böylesine anlamlı etkinliğe emeği geçen herkesi kutladı. Uçar, "Datça'da bu kadar güzel insanla bir arada yaşamanın onurunu bana verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Datça, doğa- hayvan ve insan sevgisini yüreğinde barındıran, çağdaş, demokrat, Atatürkçü ve özgür biçimde yaşama arzusu ile hayata sıkı sıkıya tutulmaya çalışan insanların buluştuğu bir kenttir" dedi. Doğanın sadece insanlara değil tüm canlılara ait olduğunu hatırlatan Uçar, "Bu doğanın tek sahibi biz değiliz. Bu doğa sadece biz insanlara ait değil. Bu doğada, bütün canlıların yaşam hakkı var. Eğer bunu fark edebiliyorsak, ne mutlu bizlere. Nazım Hikmet'in dizelerinde söylediği gibi, 'Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine' ve elbette hayvanlarla da beraber yaşamak zorundayız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN