Yara bakım hemşiresi ödüle layık görüldü

Tepecik EAH Yara Bakım Hemşiresi Hatice Küçüker’in Hydro Clean ile Otolitik Debridman (Yıkamalı Yöntemle Otolitik Debridman) konulu çalışması uluslararası kongrede ödüle layık görüldü

Yara bakım hemşiresi ödüle layık görüldü
Kuzey İrlanda Belfast'ta 18-19 Eylül tarihlerinde, 400 Yara Bakım Profosyonelinin katılımıyla gerçekleşen 'Wound Healing Congress 2017'ye 5 ay önce Türkiye'den davet alan tek hemşire Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi (EAH) Yara Bakım Hemşiresi Hatice Küçüker oldu. Küçüker'in Hydro Clean ile Otolitik Debridman (Yıkamalı Yöntemle Otolitik Debridman) konulu çalışması, 26 ülkeden katılan çalışmalar arasında sunuma layık, ödüllendirilebilir çalışmalar arasına girdi.

Gurur duydum
Yara profesyonellerinin dünya genelinde kullanabileceği bir sertifika olan 'Sürekli Gelişim Sertifikası' (CPD) almaya hak kazanan Küçüker, "Yurtiçinde pek çok yerde sunumlar yapıyorum ama bir çalışmamla yurtdışında bir projede ilk defa yer aldım. Dünyada yapılan çalışmaları gözden geçirdim ve biz nerdeyiz onu gözlemleme fırsatım oldu. Ülkemi ve hastanemi de uluslararası bir platformada temsil ettiğim içinde ayrıca gurur duydum" dedi. Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut "Bir hastanede verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinde hemşirelik hizmetlerinin önemli bir yeri var. Yoğun iş koşulları altında böyle önemli bilimsel çalışmalara da imza atan hemşirelerimizin başarıları bizleri gururlandırıyor. Yara Bakım Hemşiremizi tebrik ediyor daha nice başarılara imza atmasını diliyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN