Ah Karşıyaka vah Karşıyaka

Ah Karşıyaka vah Karşıyaka

TFF 2. Lig’deki İzmir ekiplerinden Kaf Kaf, ilk 7 haftada bir türlü dikiş tutturamadı. Bucaspor idare etti. Altay ve Menemen Belediye ise başarı grafiklerini sezon sonuna taşımak istiyor

  • Egeli Sabah
  • Pazartesi 10.10.2017
Milli maç nedeniyle Süper Lig ve TFF 1. Lig'e ara verilirken, 2. Lig'de ise mücadeleler devam etti. Egeli Sabah Spor Masası, TFF 2. Lig'deki İzmir takımlarının 7 haftalık performansını mercek altına aldı. Karşıyaka, son dakikalarda yediği golle galibiyeti kaçırırken, deplasmandan beraberlikle dönen Altay, rakiplerinin puan kaybettiği bir haftada büyük kısmet tepti. Menemen ve Buca evlerinde kazanarak haftayı 3'er puanla kapattı.

Onur Tungut: TFF 2. Lig'de haftanın açılışını Karşıyaka yaptı. Pendik maçına gelinceye kadar neler yaşandı Karşıyaka'da?
Lebip Timor: Sezona zaten sıkıntılı girdiler. Kulüpte de, Selçuk Yaşar Tesisleri'nde de huzur yoktu. Bu huzursuzluk tabii olarak sahaya da yansıyınca ortaya bu tablo çıktı. Hafta arası yapılan toplantıda da "dağ, fare doğurdu." Kulüp göz göre göre uçuruma sürükleniyor. Pendik maçına dönersek son dakikalara kadar önde götürdüler maçı ama ayakta duracak halleri kalmamıştı ve golü yediler. Pendikspor, beraberlik golünden sonra uzatmalarla birlikte yaklaşık 8 dakikada 2 net golü atamadı. Bu skor sürpriz değil. Bu ortamda en son suçlu futbolculardır. Bu nedenle maçtan sonra soyunma odalarına giden futbolcuları geri çağırıp alkışlayan taraftarı ben de ayakta alkışlıyorum. Bir alkış da kaleci Erhan'a. 23. dakikada hakemin aut verdiği bir karar sonrası 'benden çıktı' deyip atışı kornere çeviren bu genç yıldızı da ayakta alkışlamak istiyorum.
Serhan Çifdalöz: Puan cetveline baktığımda 'Ah Karşıyaka, vah Karşıyaka' diye haykırasım geliyor. Asırlık kulüp mazisini mumla arıyor. Sezona zaten çok sancılı başladılar. Lige başlıyorsun, zar zor kazandığın puanlar siliniyor, yöneticin istifa ediyor, ekonomik sorunlar çığ gibi büyüyor ve sonra da çıkıp başarı bekliyorsun. Yok böyle bir şey.

Onur: Altay, bir türlü seriye bağlayamadı. Hesapta olmayan puan kayıplarını neye bağlıyorsunuz?
Lebip: Urfa ve Gümüşhanespor'un puan kaybettikleri bir haftada Altay da kazanamadı ve büyük bir kısmeti tepti. Yine de deplasmandan alınan 1 puana 'koy sepete' dememiz gerekiyor. Altay iyi yönetiliyor ve önü açık. Ancak istediği tempoyu yakalayamadı. Daha doğrusu henüz takım bütünlüğü yok. Ancak tecrübesi ile bu sıkıntıyı çabuk aşar ve zirveyi kovalar.
Serhan: Takıma katılan yeni oyuncuların uyum süreci ve sakat oyuncuların fazla olması Altay'ın ritim tutmasını engelledi. Anadolu Selçuklu önünde galibiyete yakın taraftı fakat hakem engeline takıldılar.

Onur: Menemen Belediyespor kazanmaya devam ediyor. Ne söylemek istersiniz Menemen için?
Lebip: Sevgili Onur, her türlü övgü ve alkışı hak ediyorlar. Kolay değil, bu puanların tümü Menemen'in dışında toplandı. İç saha dediğin maçlar için bile 70 km yol gidip Bergama'da sahaya çıkıyorlar. Tribün inşaatı bittiğinde daha coşkulu ve keyif veren bir takım izleyeceğiz. Doğrusu o günleri ben de iple çekiyorum. Çok zor bir gurupta mücadele etseler de, benim favorimdir Menemen Belediyespor. Zira geçen yıl yaşadıkları tecrübe en büyük avantajları.

Onur: Bucaspor lige iyi başlamadı ve sonunda Ahmet hoca ile yollar ayrıldı. Neler yaşanıyor Buca'da?
Lebip: Türk Futbolu'nda her şey skora endeksli. Skor yoksa huzur da yok. Kendi sahasında kaybettiği puanlar ile bir anda hedef şaştı ve sonun da Ahmet Yıldırım ile yollar ayrıldı. Mersin'i yendiler bu hafta ama Mersin'i yenmeyen yok zaten. İyi bir kadroları var ama sonuç alamıyorlar. İddialı olmaları için bir seriye ihtiyaçları var.
Serhan: Mersin maçı ölçü olmaz. Zira bu maça çıkıncaya kadar oynadığı 6 maçta 29 yemiş ve sadece 1 atmış bir Mersin takımı var. Yani maç başı ortalama 5 gol yiyen bir takım karşısında bile 1-0'lık skor var Buca lehine. Yani zor kazanan bir görüntüleri var. Oysa böylesine tecrübeli ve kaliteli bir kadronun çok daha yukarılarda olması gerekirdi. Umarım Fatih (Tekke) hoca tılsımı takımı iyi yerlere taşır.
BİZE ULAŞIN