Ertan Çaplık'ın ismi Aliağa'da ölümsüzleşti

Ertan Çaplık'ın ismi Aliağa'da ölümsüzleşti

Aliağa’nın sevilen isimlerinden biri olan ve temmuz ayında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat eden vücut geliştirme antrenörü, milli sporcu Ertan Çaplık’ın ismi kentte ölümsüzleşti.

  • İHA
  • Egeli Sabah
  • Salı 10.10.2017 17:11

Vücut geliştirme antrenörü, milli sporcu Ertan Çaplık, Aliağa ilçesinde temmuz ayında geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmişti. Aliağa Belediyesi de, ilçede tarafından yakından tanınan ve Aliağa'ya ilk spor salonunu açan Ertan Çaplık'ın adını caddeye vererek ölümsüzleştirdi. Çalışmalarla araç trafiğine kapatılan ve çevre düzenlemeleri tamamlanan Eski Sebastian Laguna Caddesinin adı, bu kapsamda Aliağa Belediyesi tarafından 'Ertan Çaplık Sevgi Yolu' olarak değiştirildi.

Baba Erkan Çaplık, oğlunun isminin caddeye verilmesinin kendisini ve ailesini çok duygulandırdığını söyledi. Erkan Çaplık, "Oğlum Aliağa'nın spor babasıydı. Aliağa'da vücut geliştirme sporunun temellerini atan bir isimdi. Bugün Aliağa'da 6 tane spor salonu varsa bunların sahipleri Ertan'ın talebeleridir. Her şeyden önce iyi bir evlat yetiştirdiğim için seviniyorum. Herkese iyiliği dokunan bir insandı. Bizim haberimiz yokken lisede bir öğrenci okuttuğunu öğrendik. Ertan'ın vefatından sonra Aliağa Belediyesinin eski Sebastian Laguna Caddesine ismini vermesi beni çok gururlandırdı. Beni ve ailemi gururlandırarak Ertan'ın ismini ölümsüzleştiren başta Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN