Özgür KAYNAR: Modern kölelik

  • Egeli Sabah
  • Çarşamba 12.10.2017
ABD'nin skandal vize kararından sonra hatırlatmak zorundayım.
Ne zaman köşeye sıkışsalar, Türkiye'yi de köşeye sıkıştırmak için düğmesine bastıkları doların, vize krizi ile yeniden bir silah gibi kullanılması üzerine anımsatmazsam olmaz.
Daha önce de yazmıştım, tekrarlamanın tam sırası.
ABD...
Müttefik mi, yoksa başka bir şey mi?
Kağıt üzerinde ve resmiyette müttefik, hatta onlara göre sıkı müttefik!
Madalyonun diğer yüzündeki ABD ise Türkiye düşmanlarının özgürlükler ülkesi kılıfı altında kabul görüp sırtının sıvazlandığı, özgürlük savaşçısı muamelesi yapılan teröristlere artık aleni silah desteği bile sağlayan bambaşka bir yer.
Aklımızla alay edilen tam bir ironi.
Bir de paraları var, balistik füzeden farksız!
Dolara yüklenen ezoterik misyonu, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ndeki doktora eğitimimde araştırmıştım. "Yeni dünya düzeni" denilen, ABD'nin gizli yüzüydü aslında incelediğim.
Gözünü diktiği yeri, ajanları, işbirlikçileri ve parasıyla mikser gibi karıştırarak formatlamaya kalkan, sahne önünde ise demokrasi ve insanların esenliği için tüm imkanlarını seferber ederek 'süper baba' rolü oynayan...
Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali bol reklamlı hibelerde bulunan...
Dünyanın ve insanlığın kurtarıcısı süper güç! Tıpkı Hollywood filmlerindeki iyilik elçisi ve savaşçısı Amerikan kahramanları gibi!
Süper bir takiyye!
Kod ise bir!
Bir devlet, bir din ve bir para birimi!
Ve bu hedefin kodlandığı bir dolar...
ABD'nin tüm dünyaya tamamen egemen olma hayali yeni dünya düzeni ile gerçek kimliklerinin şifreleri bu banknotta yüklü. FETÖ'nün de üyelerine kimlik kağıdı yaptığı 1 dolardaki kodları meraklıları internette araştırabilir.
ABD'nin dünyaya musallat edip insanlığı esir almaya çalıştığı doların menzilinden çıkamayanın gün yüzü görmesi zor!
Başımızda sopa gibi duran, güdümlerindeki spekülatörler aracılığıyla istedikleri zaman bir silaha dönüştürülen bu para, modern sömürgeciliğin ve köleliğin finansal enstrümanıdır. Sadece bir para birimi olarak gören ve bir yatırım aracı kabul eden fena yanılır!
Hala dolar almak için döviz bürolarına koşarsak; evimizi, işyerimizi dövizle kiralarsak, çocuklarımızın geleceğini birilerine ipotek ettirmiş oluruz. Milli değerlerimize daha sıkı sarıldığımız şu dönemde ve daima paramıza sahip çıkıp onu değerli kılmak vazifemiz.
Balon gibi şişirilerek dünyanın başına musallat edilen, sanki cümle alem ona mecburmuş havası estirilen şu dolardan, daha doğrusu modern köleliğin prangalarından kurtulmalıyız artık...
BİZE ULAŞIN