İzmir'de parklar yenileniyor

Karşıkaya genelindeki parkları yenileme çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, modern oyun üniteleri ve spor alanları ile çocukların yüzünü güldürdü.

Karşıyaka Belediyesi, çocukların daha sağlıklı ve çağdaş ortamlarda vakit geçirmesini sağlamak amacıyla oyun parklarını tek tek elden geçiriyor. Son aylarda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; 11 mahallede, toplam 15 parkın oyun üniteleri yenilendi.

Zamanla yıpranan ve bozulan ünitelerin yerine kaydırak, tahterevalli ve salıncak gibi rengarenk oyuncaklar monte edildi. Parkların zemini de kauçukla kaplandı. Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hızla sürdürülen çalışmalar kapsamında 7 farklı mahalledeki parkların spor alanları da elden geçirildi.

Başta Turan Arınç, Yaşar Küçükavcı ve Tülay Aktaş parkları olmak üzere, spor alanlarının zeminleri, potaları ve kaleleri yenilendi, akrilik boyaları yapıldı. Suni çim saha ve basketbol sahalarının sayısı da artırıldı. 5 okulun bahçesinde de basketbol sahası oluşturuldu.

BİZE ULAŞIN