Sandalım kıyıya bağlı'ya büyük ilgi

İzmir Devlet Tiyatrosu 2017-2018 sezonunun üçüncü oyunu Dinçer Sümer’in yazdığı Murat Çidamlı’nın yönettiği “Sandalım kıyıya bağlı" adlı müzikli oyunun prömiyerini dün gece Konak Sahnesi'nde gerçekleştirdi.

Sandalım kıyıya bağlı'ya büyük ilgi

Konak Kaymakamı Mehmet Eriş, Urla Kaymakamı Önder Can, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Necat Birecik, Yunan Konsolosu Arygro Papouila, İzmir Valiliği Özel Kalem Müdürü Ökkeş Bulut ve Prof Dr. Özdemir Nutku ve Hülya Nutku'nun yanısıra oyunun yönetmeni Dinçer Sümer'in ailesi, Türk televizyonlarının ünlü ismi Aziz Üstel ve eşi ve yine müzik ve dans dünyasının ünlü ismi Nurhan Damcıoğlu'nun katıldığı prömiyerde yönetmen, oyuncular ve teknik ekip büyük alkış aldı.

Biri Türk, diğeri Rum iki Anadolu gencinin dostluğu etrafında anlatılan öykü; Osmanlı İmparatorluğu'nun sahip olduğu zenginliklere gözünü diken Batı Uygarlığının imparatorluğu yıkmak için barış içinde yaşayan halkları nasıl birbirine karşı kışkırtıp düşman ettiğini konu alıyor.

Şiirin, müziğin, dansın yer yer kahkahalarla, yer yer gözyaşlarıyla birleştiği oyun aynı zamanda 1986 yılında 'Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü' kazanmış, Ege'nin iki kıyısında barış, dostluk ve diyaloğun hakim kılınması için uzatılan bir kardeş eli, bir zeytin dalı olmasıyla da büyük önem kazanıyor.

"Sandalım Kıyıya Bağlı" adlı oyun, 11 Kasım'a kadar İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi'nde izlenebilir.

BİZE ULAŞIN