Çeşme'de minikler ilk yardımı öğrendiler

İzmir'in Çeşme ilçesinde, 16 Eylül İlkokulu Ana Sınıfının minik öğrencileri ilk yardım eğitimi aldı.

Çeşme'de minikler ilk yardımı öğrendiler

Çeşme Devlet Hastanesi Anestezi Uzman Hekimi Uz. Dr. Oğuzhan Yeniay'ın koordinasyonu, anestezi teknikeri Volkan Zengin ve Eğitim Hemşiresi Bahar Cihan'ın katılımıyla 16 Eylül İlkokulu Ana Sınıfının minik öğrencilerine ilk yardım eğimi verildi. Minikler eğitimlerde doktorlara merak ettiklerini sordu. Eğitim sırasında ise keyifli anlar yaşanırken, çocuklar stetoskop cihazı ile kalp sesini dinledi ve oldukça şaşırdı.

İlk yardım eğitiminin her zaman ve her yaşta önemli olduğunu vurgulayan Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Atıl Birol, eğitime her zaman destek olduklarını vurgularken, Çeşme Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Merve Yaşar;

"Çocuklar kazalara karşı savunmasız oldukları için onları kazalardan korumak ve gerekli tedbirler alma konusunda, başta anne babaları olmak üzere, çocuklarla ilgilenen tüm bireylerin bu konuda bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca çocuklar, tehlikeleri fark edip önlem alacak bilgi ve deneyime sahip değildir. Yeni nesillerin sağlıklı yetişmesinde etkin ve geçerli bir katkı için küçük yaşlarda kazandırılacak güvenlik bilinci önemlidir" diyerek ilk yardım eğitiminin önemine değindi.

BİZE ULAŞIN