Abisinden aldığı şifayı hastalarına dağıtıyor

İzmir’de böbrek yetmezliği nedeniyle mesleğini yapmakta zorlanan doktor Ragıp Horuzoğlu, abisinin verdiği böbrekle yeniden şifa dağıtmaya başladı

Abisinden aldığı şifayı hastalarına dağıtıyor
İzmir'deki çeşitli sağlık ocaklarında 27 yıldır pratisyen hekimlik yapan son olarak Karaburun İlçesine bağlı Mordoğan'da görevini sürdüren Ragıp Gürbüz Horuzoğlu, böbreklerinde yaşadığı sıkıntı sonrasında organ nakli olmak için 2013 yılında Sağlık Bakanlığı Organ Nakli Ulusal Koordinasyon Merkezine başvurdu. Bir süre beyin ölümü sonrasında bağışlanacak organ bekleyen ve mesleğini bu süreçte yapmakta zorlanan Horuzoğlu'na 59 yaşındaki ağabeyisi Ahmet Güneş Horuzoğlu böbreğini verdi. Nakil sonrasında İl Sağlık Müdürlüğünde idari işlerde görevlendirilen Horuzoğlu, 3 yıl sonra doktorların mesleğine geri dönebileceğini söylemesi üzerine yeniden beyaz önlüğünü giydi.

NAKİL ÇOK ÖNEMLİ
Hayatında yaşadığı en zor günlerin doktorluk yapamadığı zamanlar olduğunu belirten Ragıp Gürbüz Horuzoğlu, "Abimin fedakarlığı sayesinde yeniden çok sevdiğim mesleğime geri dönme şansı buldum. Ümidimi hiç kaybetmediğini belirten Horuzoğlu, "Abim, beni bir nevi hayata bağladı. İlk hastalık teşhisi konduğunda abim bana 'sen merak etme ben sana böbreğimi veririm' demişti. Bu kardeşlikten öte güven demekti benim için. Nakilden sonra aramızda çok farklı bir duygu oluştu. Onun bir organı sende oluyor. Bir kısmı benim, bir kısmı abimin. Böbreğime daha iyi bakmalıyım diye düşünüyorum" dedi. Kardeşinin acı çekmesine dayanamadığı için böbreğini verdiğini belirten abi Ahmet Güneş Horuzoğlu ise kronik rahatsızlıkları olmasına rağmen bir dakika bile düşünmeden böbreğini ona verdiğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN