Aydınlılar Ata’sı ile buluştu

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Köşk ilçesine bağlı Yavuzköy’den gelen "Anıtkabir'e gitmek istiyoruz” talebini kırmadı ve araç tahsis ederek köy halkını Ata’sı ile buluşturdu.

Aydınlılar Ata’sı ile buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Köşk ilçesine bağlı Yavuzköy'den gelen talebi hemen değerlendirerek gerekli yerlere talimat verdi ve araç temin etti. Yavuz Köyü'nden en küçüğü 5 yaşında en büyüğü ise 90'ına merdiven dayamış 104 vatandaş Büyükşehir Belediyesi'nin temin ettiği araçlarla Cuma akşamı yola çıkarak Ankara Anıtkabir'e gitti ve Atasının huzuruna çıktı. Hayatlarında ilk kez Anıtkabir'i ziyaret eden vatandaşlar oldukça duygusal anlar yaşadı. 90 yaşına merdiven dayayan Meserret Kocabaş, Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarken gözyaşlarına hakim olamadı. Bulundukları ortamın etkisi ile oldukça duygusal anlar yaşayan Yavuzköy sakinleri Başkan Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Köşk halkının isteğini bir dilekçe haline getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na sunan Cumhuriyet sevdalısı gönüllü Murat Öztürk, Yavuzköy adına Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım haftası arasında Ankara'ya Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'e gitmek için dilekçe verdiğini söyledi. Öztürk, "Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 6-7 ay önce kahramanlık destanlarının yazıldığı Çanakkale'ye bizleri götürmüştü.

Cumhuriyetimize ve Atamızın emanetlerine daha çok sahip çıkmamız gereken bir dönemde Atamızın yanına gitmek istedik Başkanımız da bizi kırmadı. vatandaşlarımız çok memnun oldu. Oldukça duygusal anlar yaşandık. 5 yaşından 90 yaşına kadar her yaştan 104 vatandaşımız Atasını ziyaret etti.

Hatta Atatürk mozolesine çelengimizi 89 yaşındaki Meserret Kocabaş teyzemiz koydu. Cumhuriyete eski değerlerimize sahip çıkıyoruz. Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez" dedi.

BİZE ULAŞIN