Hayırsever Yağlıca'nın yaptıracağı okulun temeli atıldı

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi Yenişehir Mahallesi'nde, Hacı Şakir-Meliha-Nilüfer Öz Ortaokulu bahçesinde yapılacak olan ve tekstilci işadamı Süleyman Yağlıca'nın 1 milyon 500 bin liralık katkı vereceği Havva-Süleyman Yalıca Ortaokulu'nun temeli törenle atıldı. 18 derslikli olan ve 3 milyon liraya mal olacak ortaokul bir yıl içinde tamamlanacak.

Hayırsever Yağlıca'nın yaptıracağı okulun temeli atıldı

Yenişiher Mahallesi Esnaf Sitesi içindeki Şakir-Meliha-Nilüfer Öz Ortaokulu bahçesinde düzenlenen temel atma törenine; Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı AK Partili Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hayırsever işadamı Süleyman Yağlıca, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Okul Müdürü Nesrin Tokgöz Yalçın ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Temeli atılan ortaokulun yapımına 1 milyon 500 bin lira katkı sağlayan işadamı Süleyman Yağlıca, eğiteme katkı vermekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Vali Hasan Karahan ise Denizli'nin okullaşma anlamında Türkiye standartlarının oldukça üzerinde olduğunu belirterek, "Kentimizde okul yaptırmak isteyen hayırseverler var. Oonların da arsa teminlerini sağlayıp, temellerini atacağız. Türkiye standartlarının oldukça üzerindeyiz. Öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlayacağız. Ben de bu vesileyle kente geldikten sonraki ilk okul temelini atıyorum" dedi.

Konuşmaların ardından hayırsever Süleyman Yağlıca'ya, Vali Karahan tarafından teşekkür plaketi verildikten sonra Havva-Süleyman Yalıca Ortaokulu'nun temeli törenle atıldı. 3 milyon liraya mal olacak 18 derslikli 2 katlı okul bir yılda tamamlanacak.

BİZE ULAŞIN