Pamukkale'de kan bağışında hedef 5 bin ünite

Denizli'nin Pamukkale İlçesi'nde, 'Ülkem Sana Kanım Feda' projesi kapsamında geçen yıl 4 bin 567 ünite kan bağışı yapıldı. Pamukkale Kaymakamlığı'nın koordinatörlüğünde yürütülen kampanyada bu yılki hedefin, 5 bin üniteyi geçmek olduğu açıklandı.

Pamukkale'de kan bağışında hedef 5 bin ünite

Pamukkale Kaymakamlığı'nın koordinesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Derneği Denizli Şubesi ve Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında geçen yıl imzalanan 'Ülkem Sana Kanım Feda' protokolü kapsamında, kan bağışı çalışmalarında önemli oranda başarı sağlandı. Okullarda düzenlenen kan bağışı kampanyalarında öğrenci velilerinin, aile sağlığı merkezlerinin ve esnafın katkılarıyla geçen yıl 4 bin 567 ünite kan bağışı yapıldı. Bu yıl geçen yılın rakamının geçilerek 5 bin ünite kan bağışı toplanması hedefleniyor.

Kampanyaya özellikle kadınların ilgisinin yoğun olduğunu, Türkiye'de kadın kan bağışçı oranı yüzde 12, Denizli'de yüzde 18'ken, Pamukkale'de kadın kan bağışçısı oranının yüzde 30'a yükseldiğini söyleyen Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, kan bağışı kampanyası sayesinde tüm okullarda farkındalık yarattıklarını, halkın bilinçlendirildiğini, tüm okullarda öğrencisinden velisine, imamından doktoruna, esnafından işçisine kan bağışına büyük destek geldiğini söyledi.

Kan bağışında bu yıl yeni bir rekora imza atacaklarını söyleyen Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu ise kampanya ile ilçe okullarında geçen yıl 4 bin 567 ünite kan bağışı yapıldığını belirterek, "Doğan Demircioğlu İlkokulu'nda geçen yıl 413 ünite, bu yıl ise 415 ünite kan bağışı yapıldı. Bu okulumuz rekoru elinde bulunduruyor. Okul Aile Birlikleri, okul yöneticileri, Kızılay Derneği ve velilerimizin desteğiyle bu yıl 5 bin üniteyi geçerek yeni bir rekor kırmak istiyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN