Hisarcık’ta badminton kursu açıldı

Hisarcık ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi tarafından ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında ilkokul ve üniversite öğrencilerinin katıldığı badminton kursu açıldı.

Hisarcık’ta badminton kursu açıldı

Kursta görevli usta öğretici Nazlı Erdoğan, Cumhuriyet İlkokulu ve Hisarcık Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin katılımıyla Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonunda başlayan kursun toplam 208 saat süreceğini kaydetti.

Kursa 49 öğrencinin katıldığını belirten Erdoğan, "Son yıllarda Türkiye'de büyük bir gelişim gösteren badminton sporunu ilçede yaygınlaştırmak için Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslara katılan öğrencilere badminton oyun kuralları, servis, badminton temel becerileri, tutuş ve vuruşları öğretiyoruz" dedi.

Badminton kursunun fiziksel ve psikolojik birçok faydası olduğunu ifade eden Erdoğan,"Badminton fiziksel olarak, vücuda alınan oksijenin kaslar tarafından verimli olarak kullanılmasını sağlar. Vücut koordinasyonunu geliştirir. Bacak kaslarını ve kemikleri güçlendirir. Psikolojik olarak ise, düzenli pratik yapma alışkanlığı kazandırır. Çalışma disiplini kavramını geliştirir. Sportmen olmayı öğretir. Planlı olmanızı, rakibinizi yenmek için yeni stratejiler geliştirmenizi, kaslarınızı ve zihninizi çalıştırırken aynı zamanda eğlenmenizi, güzel vakit geçirmenizi sağlar" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN