Ege’de sirenler Ata için çalacak

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Ege’de de düzenlenecek programlarla anılacak. İzmir’de 350 metrelik dev Atatürk posteri taşınacak

Ege’de sirenler Ata için çalacak
Ege Bölgesi'nde bu yıl da 10 Kasım Atatürk'ü anma programları düzenlenecek. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenecek geleneksel "Ata'ya Saygı Yürüyüşü" bugün İzmir'de saat 12.00'de Alsancak Limanı önünden başlayacak. Bu yıl 10. kez düzenlenecek yürüyüşe katılacak İzmirliler, 350 metre uzunluğundaki dev Atatürk posterini taşıyarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar ilerleyecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da tüm ilçelerden katılım gerçekleşmesi beklenen bu anlamlı yürüyüşte İzmirlilere eşlik edecek. "Ata'ya Saygı Yürüyüşü"nün son bulacağı Cumhuriyet Meydanı'nda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan bir dinleti sunacak.

ANMA KONSERİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Korosu işbirliğiyle 10 Kasım "Atatürk'ü Anma Konseri Sarı Zeybek Sahne Kantatı" bugün Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Büyük Salon'da gerçekleşecek. Sarı Zeybek Sahne Kantatı, Mustafa Kemal'in yaşamını, ülkenin tarihini ve imparatorluktan cumhuriyete evrilmesini anlatıyor.

İKİ DAKİKALIK SAYGI DURUŞU
Muğla'nın Marmaris ilçesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü nedeniyle anma programı Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirilecek. Marmaris Kaymakamlığı yayınladığı resmi yazıda 10 Kasım sabahı saat 09.05'te her yıl olduğu gibi sirenlerin 2 dakika boyunca çalacağını bildirdi.
BİZE ULAŞIN