Zİyaretçİ rekoru

Büyükşehir’in hayata geçirdiği Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, 2 yılda rekor ziyaretçi sayısına ulaştı. Ekim 2015’te hizmete giren tesisi 1.5 milyondan fazla kişi ziyaret etti

Zİyaretçİ rekoru
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin kentin uzun süredir hayalini kurduğu teleferik ve yayla projesini tamamlamasının ardından ziyaretçi akınına uğrayan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası rekor ziyaretçi sayısı ile dikkat çekti. Denizli'yi turizmde bir adım daha ileri götürecek Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası 17 Ekim 2015'te hizmete girerken, Ege'nin en uzun teleferiğine sahip Türkiye'de ise eşi benzeri olmayan proje ilk günden itibaren vatandaşların yoğun ilgisini çekti. 7'den 70'e her gün binlerce kişinin akın ettiği tesis kısa sürede çevre illerden ve Türkiye'nin değişik kentlerinden de ziyaretçi almaya başladı. Muhteşem manzarası ve insanları kendine hayran bırakan yapısıyla turizmcileri de harekete geçiren Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'na turlar da düzenlenmeye başladı. Yurtdışından Denizli'ye gelen turistler de 1500 metre rakımdaki tesise hayran kaldı.

YENİ BİR SOLUK GETİRDİ
Büyükşehir'in en büyük turizm projelerinden olan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası her mevsim doğanın farklı tonlarını içeren güzelliğiyle kartpostallık görüntüler oluştururken, bu konseptiyle 2 yılda ziyaretçi sayısı 1.5 milyonu aştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nın kente kazandırdıkları en büyük projelerden bir tanesi olduğunu belirterek, tesisisin alternatif turizm anlamında Denizli'ye yeni bir soluk getirdiğini söyledi. Denizli'nin yayla turizminin merkezi olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "Projemiz hakkında bugüne kadar aldığımız tepkiler çok olumlu. Şehir dışından ve yurt dışından gelen misafirlerimiz de oluyor. Her gün binlerce vatandaşımızı burada misafir ediyoruz. Bu projemizi gerçekleştirmenin ne kadar doğru olduğunu görmek bizleri de mutlu edip motivasyonumuzu artırıyor."
BİZE ULAŞIN