Alsancak Mustafa Denizli Stadı olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Alsancak Stadı ile ilgili ‘Mustafa Denizli’ ismini önermesi İzmir’deki spor camiası tarafından olumlu karşılandı. İzmirliler Mustafa Denizli isminin İzmir’e yakışacağını söyledi

Alsancak Mustafa Denizli Stadı olsun
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuk olduğu bir spor programında yeniden yapılacak Alsancak Stadı'na Altay'ın unutulmaz futbolcularından Mustafa Denizli'nin isminin verilmesi önerisine sıcak bakması, İzmirlilerden destek verdi. Erdoğan, eylül ayında temeli atılan Alsancak Stadyumu ile ilgili isim önerisinde bulundu. Erdoğan, stadın ismiyle ilgili olarak "Altay'da Mustafa Hoca semboldür. Alsancak Mustafa Denizli Stadı neden olmasın? Ben Mustafa Hoca'yı Altay'da tanıdım" dedi. Altay Spor Külübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu önerisi üzerine, "İsim konusunda daha önce düşünmemiştik. Çünkü stadın yapımına ilişkin ruhsat işleriyle uğraşıyorduk. Ancak dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavsiyesi güzel bir tavsiye oldu. Seve seve, neden olmasın. Mustafa hoca kulübümüzün duyanelerindendir. Olabilir" şeklinde konuştu. İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erten, "Alsancak Stadı, ilk inşa edildiği tarihten bu yana yaklaşık yüz yıldır İzmir'in futbol tarihinin yazıldığı alandır. Mustafa Denizli de orada yetişti, yıldız oldu. İzmir'in ve Türkiye'nin yetiştirdiği değerli ve yüksek karakterli sporcularımızdan biri. İnsanların yaşarken onurlandırılması çok güzel birşey. "Alsancak Mustafa Denizli Stadı" İzmir'e çok yakışır" ifadesini kullandı. İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Alsancak Mustafa Denizli Stadı ismine olumlu bakması bizleri de mutlu etti. Mustafa Denizli, İzmir'in köklü futbol kulüplerinden Altay'a uzun yıllar hizmet verdi. İzmir'in yetiştirdiği önemli futbol adamlarından birisidir. İzmir'de Alsancak Stadı'nda böyle bir değerin isminin yaşatılması bizleri de mutlu eder" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Alsancak Stadı için isim önerisi sosyal medyada da vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı. Konu ile ilgili Twitter'da paylaşım yapan Mehmet Arslan? isimli vatandaş, "Alsancak Mustafa Denizli Stadı. Gerçekten çok yakışır" derken, Kerim Hakan Özen? ise, "Alsancak Mustafa Denizli Stadı" Kimlerin adını stadlara verdiler, Mustafa Denizli çoktan haketmiştir" diye yorumda bulundu. Yaşça genç olan Altaylılar ise son yıllarda Denizli'nin kulübe sahip çıkmadığını iddia etti.

MUHTEŞEM OLUR
Bu jest üzerine duygu dolu anlar yaşayan Mustafa Denizli, "Futbol hayatımın geçtiği yer. Böyle bir şey gerçekleşirse muhteşem olur" dedi.
BİZE ULAŞIN