Afyonkarahisar’da, “Liseler Arası Tarihi Camiler Bilgi Yarışması” gerçekleştirildi

Afyonkarahisar İl Müftülüğü tarafından “Liseler Arası Tarihi Camiler Bilgi Yarışması” gerçekleştirildi. Yarışmanın birincisi ise “Umre” gezisi ile ödüllendirilecek.

Afyonkarahisar’da, “Liseler Arası Tarihi Camiler Bilgi Yarışması” gerçekleştirildi

Kentteki bir düğün salonunda düzenlenen bilgi yarışmasına il genelinden 22 lise katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısı Muhammet Ali Özer, yarışmanın amacının gençleri camilerle buluşturmak, cami mimarisi ve kültüründen haberdar etmek olduğunu kaydetti.

Özer, Afyonkarahisar İl Müftülüğünün Camiler Haftası etkinlikleri çerçevesinde yarışmayı düzenlediğini hatırlatarak, "Geleceğimizin ifadesi ve teminatı olan gençlerimizi camilerimizde buluşturmak, cami mimarisi ve cami kültüründen haberdar etmek amacıyla Camiler haftası etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar İl Müftülüğümüzün hazırlamış olduğu umre ödüllü Afyonkarahisar Tarihi camileri bilgi yarışmasına hoş geldiniz. Diyanet İşleri Başkanlığımız hafta münasebetiyle her yıl farklı bir konuyu merkeze alarak bir tema belirlemektedir. 2017 yılı için de Cami, şehir ve medeniyet üçlemesini Camiler Haftası teması olarak belirlemiştir. Zira cami minarelerinden şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımız yankı yankı göğe yükseldiği mübarek mekanlardır. Cami hayatın içinde müminin gönlünün ta derinliklerindedir. Hepsinden öte cami mümini huzura davettir" dedi.
Yarışmada dereceye giren öğrencilere "Umre gezisi ve para ödülü" verildi.

BİZE ULAŞIN