Araba merakı genç kadını iş sahibi yaptı

İzmirli Selin Selbaşı, üniversitede pazarlama ve reklam bölümü okuduktan sonra araba merakı sayesinde iş sahibi oldu. Boya koruma işine giren Selbaşı’nı görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor

Araba merakı genç kadını iş sahibi yaptı
İzmirli 29 yaşındaki Selin Selbaşı, üniversite sınavını kazanarak pazarlama ve reklam bölümünü okudu. Mezun olduktan sonra İzmir'e dönerek özel bir havayolu şirketinde hostes olarak işe başlayan Selbaşı, bir yıl çalıştıktan sonra bu mesleği bırakarak çeşitli firmalarda 5 yıl boyunca pazarlama işi yaptı. Küçüklüğünden beri araba merakı olan ve kendi aracının da her şeyi ile ilgilenen evli ve bir çocuk annesi Selbaşı, pazarlama işini de bıraktı. Kendi aracının bütün bakımları ile ilgilenen, her gün bakımlarını yapan Selin Selbaşı, en iyi bildiği ve sevdiği işi yapmaya karar verip, araçlara pasta-cila ve seramik kaplama hizmeti veren iş yerini açtı. Selbaşı'na iş yerinde eşi Erkan Melezoğlu, yardım ediyor. Sanayide erkek egemen sektöre giren Selin Selbaşı'nı görenler ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Sevdiğim işi yapıyorum
'İnsan sevdiği işi yapmalı' anlayışında olduğunu belirten Selin Selbaşı, "Küçüklüğümden beri arabalara merakım vardı ve iç içeydim. Kendi aracımın her şeyi ile ilgileniyordum. Daha sonra neden bunu profesyonel bir meslek olarak yapmayayım diye düşündüm. Ve sanayide iş yeri açtım" dedi. Şaşkın bakışların hoşuna gittiğini de belirten Selbaşı, "Şaşkın bakışlar beni rahatsız etmiyor. Saygı ile karşılanıyorum. Başta çok şaşırıyorlar. O şaşkın bakışlar hoşuma gidiyor. Başarılması zor bir şey yapıyorum. Araçların her noktası ile ilgileniyorum. Hem patron hem de çalışanım" dedi.
BİZE ULAŞIN