Yaşlıların hayatlarını cehenneme çevirdiler

İzmir’de kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, 73 yaşındaki Hacı amcaya 5 katlı evini sattırdı. Denizli’de ise, bir eve giren gaspçılar 80 yaşındaki çifti darp edip paralarını çaldı

Yaşlıların hayatlarını cehenneme çevirdiler
İzmir Gültepe'de oturan emekli işçi Hacı Kervancıoğlu'nun hayatı, 2016 yılının 1 Temmuz günü cep telefonundan aranmasıyla kabusa döndü. Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılık şebekesi üyeleri, Kervancıoğlu'nu, ismi Diyarbakır'daki bir terör olayında geçtiği yalanıyla kandırdı. Büyük korku yaşayan Kervancıoğlu, teröristleri yakalamak için gerekli olduğu söylenen iş birliği teklifini kabul etti. İlk olarak yaşadıklarını ve konuştuklarını kimseye anlatmayacağına dair yemin ettirilen Kervancıoğlu'na dolandırıcılar, bankadan kredi çektirmek istedi. Kredi başvurusu yapan Kervancıoğlu'nun bu talebi, bankada tarafından kabul edilmedi. Dolandırıcılar, kredi çektiremedikleri yaşlı adamın evinin olduğunu öğrendi. Şebeke üyeleri, bu kez yaşlı adamın evi, Kadifekale semtinde kahve işleten Ş.S.'ye satmasını sağladı. Tapu müdürlüğünde yapılan bu satış karşılığında da Kervancıoğlu'na 200 bin lira verildi. Dolandırıcılar, seri numaralı önceden belirli sahte para diyerek yaşlı adamın elinden satıştan gelen 200 bin lirayı da elinden aldı. Sonrasında dolandırıldığının farkına varan yaşlı adam, durumu çocuklarına anlatarak satışın iptali için hukuk mücadelesine başladı.
Denizli'nin Çardak İlçesi'nde ise, kimliği belirsiz 3 kişi, geçtiğimiz gece 03.30 sıralarında 80 yaşındaki Şakir ve Sadiye Şengül çiftinin evine açık pencereden girdi. Uyuşturucu kullandıkları ileri sürülen şahıslar, yaşlı çiftin yatak odasına girerek onları darp etmeye başladı. Gaspçılar, yaşlı çifte ait değerli eşyaların bulunduğu sandığın anahtarını almak istedi. Ancak darp edilen Sadiye Şengül yere yığıldı. Bunu gören gaspçılar, yaşlı çiftin üzerindeki paraları çalarak, geldikleri araçla kaçmaya başladı. Gaspçılar, kaçtıkları otomobille ilçe çıkışında kaza yaptı. Hafif yaralanan 3 gaspçı, olay yerinden kaçtı. Yaşlı çift ise darp raporu alarak şikayetçi oldu. Olayın ardından geniş çaplı çalışma başlatan polis ekipleri, Ç.A. isimli bir şüpheliyi yakaladı. Ç.A.'nın sorgusu sürerken ekipler, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN