Yine CHP yeni çile

İzmirlinin trafik çilesi yeni yılda ikiye katlanacak. CHP’li Büyükşehir, kent merkezindeki çalışmalarında birini bitirmeden diğerlerine başlayacak. Kâbus sürecek

Yine CHP yeni çile

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 yılı aşkın bir süredir devam eden Konak Tramvay Projesi zamanında bitmeyince şehir içi trafik vatandaş için adeta kabusa dönüştü. Kent merkezinde devam eden ray döşeme çalışmaları nedeniyle birçok ana arterde trafik durma noktasına gelirken tıklım tıklım otobüsler, trafikte bir türlü ilerleyemeyen araçlar, altyapı çalışmaları nedeniyle iptal edilen park yerleri her gün kent merkezinde yaşanan keşmekeşin tuzu biberi oldu. İzmir Büyükşehir'in bitiremediği Konak tramvay projesi nedeniyle kent merkezinde yaşanan trafik sıkışıklığı önümüzdeki günlerde ikiye katlanacak. Büyükşehir, Çankaya, Konak, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Liman Caddesi, Halkapınar, Sait Altınordu Meydanı gibi kentin en işlek cadde ve meydanlarında sürdürdüğü ray döşeme ve altyapı çalışmalarını tamamlamadan bu sefer de İzmir kent içi ulaşımında büyük öneme sahip olan Fevzipaşa Bulvarı, Eşrefpaşa Caddesi ve Gaziosmanpaşa Bulvarlarında atık su ve yağmur suyu kuşaklama hattı yapımı için çalışma başlatacak. 20 Aralık'ta gerçekleştirilecek ihale kapsamında 1 adet terfi merkezi ile 5 bin 100 metre uzunluğunda kuşaklama hattı inşa edilecek. Etap etap yürütülecek olan çalışmalar 360 gün yani bir yıl sürecek. Halâ yapımı devam eden ve 6 ay sürecek olan Yeşildere'deki içme suyu hat yenileme çalışmalarına bir de ana arterlerdeki altyapı çalışmaları eklenince kent merkezi araç sürücüler ve otobüsle işe gidip gelen vatandaşlar için tam bir kabusa dönüşecek.

KEMERALTI'NA DA GİRECEK

Yine aynı ihale kapsamında İzmir Büyükşehir yaklaşık 9 bin esnafın bulunduğu Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda eskiyen içme suyu ve kanalizasyon hatlarını da yenileyecek. Çalışmalar tarihi çarşının ana omurgasını oluşturan Anafartalar Caddesinden başlayıp sırasıyla Kestane Pazarı, Kestelli ve Hisar önünü izleyerek tüm ara sokaklara yayılacak. Kent içinde adeta kördüğüm olan araç trafiğinden kaçıp alış veriş yapmak isteyen vatandaş bu sefer de tarihi çarşıdaki kazı çalışmaları nedeniyle zor anlar yaşayabilecek.

BİZE ULAŞIN