2 kardeş havasız kalmış

İzmir’de evlerinde ölü bulunan 3 ve 6 yaşındaki iki kardeşin otopsisinde zehirlenme bulgusuna rastlanmadı. Ağız ve dudaklarında kuruluk görülen 2 kardeşin havasızlıktan öldüğü düşünülüyor

2 kardeş havasız kalmış

İzmir'in Konak İlçesi'ne bağlı Ballıkuyu Semti'nde 28 Kasımda evlerinde ölü bulunan 3 yaşındaki Yunus Emre ve 6 yaşındaki Irmak Oral'ın ölümüne ilişkin İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki yapılan otopsinin ardından hazırlanan raporda, çocukların ağız ve dudaklarında kuruluk görüldüğü belirtildi. Raporda, olayın meydana geldiği kapı ve pencereleri kapalı odada elektrikli ısıtıcı çalıştığı, bu nedenle içerinin oksijensiz kalması nedeniyle havasız kalmış olabileceği değerlendirildi. Çocuklardan doku ve kan örnekleri ile yastık ve çarşaftan alınan numuneler, detaylı inceleme yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun ilgili ihtisas dairesine gönderildi.

EKİPLER EVİ ÖLÇTÜ

İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri de İzmir Adli Tıp Kurumu yetkilileri ile iki çocuğun ölü bulunduğu evde inceleme yaptı. Çocukların dedesi Tahsin Ş. ile bir kez daha görüşen ekipler, odanın metrekaresini ölçtü. Ekiplerin 5 metrekare olarak ölçtüğü odada cam kenarında ayaklı elektrik ısıtıcısı ile çocukların ölü bulunduğu yer yatağı, evin duvarlarında çocukların anneleri ile fotoğrafları ve evin girişinde ise kardeşlerin terlikleri görüldü. Dede Tahsin Ş, "Ben de havasız kaldıklarından şüpheleniyorum. Hava soğuk diye anneleri elektrikli ısıtıcının ayarını üçüncü kademede bırakmış. Böyle olunca da otomatik devreye girmemiş. Anneleri normalde İikinci kademede bırakıyormuş. Böyle olunca da elektrikli ısıtıcı devreden çıkıyormuş ama olay günü sonuna kadar açtığı için belirli bir süre sonra kapanmamış" şeklinde konuştu.

ÖLÜ BULUNMUŞLARD

Tekstil işçiliği yapan annenin işe giderken dedelerinin kontrolünde evde bıraktığı 3 ve 6 yaşındaki iki kardeş ölü bulunmuş, çocukların ölüm nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatılmıştı.

BİZE ULAŞIN