İZTO’dan Kemeraltı turizmine dev katkı

Turistlere gösterecek bir caminin olmamasının kendilerini üzdüğünü belirten Demirtaş, “Bu sebeple Başdurak Kemeraltı Turistik El Sanatları Çarşısı projesini hayata geçirdik” dedi

İZTO’dan Kemeraltı turizmine dev katkı
Mirasa sahip çıkamadık
İzmir'in kent merkezindeki en önemli turistik yerlerinin başında gelen Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda, Başdurak Camisi ve altındaki dükkanlar İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından yenileniyor. Maliyeti 1 milyon 350 bin lira olan Başdurak Kemeraltı Turistik El Sanatları Çarşısı" projesi ile ilgili bilgi veren İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın kent için çok önemli bir miras olduğunu ancak İzmirliler'in bu mirası kötü kullandığını belirterek, "Bizi en çok üzen konu, camilerimizin etrafının işgal edilmesi ve turistlere gösterecek bir cami bulamamak" diye konuştu.

Bir cami daha kazandıracağız
"Bizi en çok üzen konu, camilerimizin etrafının işgal edilmesi ve turistlere gösterecek bir cami bulamamak" diyen Demirtaş, "Bu nedenle 2012 yılında yaklaşık 2 milyon lira katkı sağlayarak Salepçioğlu Camisi'ni yeniledik.17 Ekim 2016 tarihinde çalışmalara başladık. Yine Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün de tespitleriyle bir cami daha seçerek İzmir'e kazandıracağız" dedi. Çarşıda el işi olmayan hiçbir şey sattırmadıklarının altını çizen Demirtaş, "Umuyorum ki gelen turistler İzmir'den önemli hatıralar, hediyelikler alarak dönerler. Eğer kruvaziyerler gelseydi, burası her gemi geldiğinde dolup taşacaktı" dedi.
BİZE ULAŞIN