Karşıyaka ‘Can’ verdi

Tarihin en kötü mali tablosu ile karşı karşıya kalan Karşıyaka’da alacağı ödenmeyen takımın golcüsü Can, serbest kalma hakkını kullanıp, yeşil kırmızılılarla yollarını ayırdı

Karşıyaka ‘Can’ verdi
TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta ilk yarıyı düşme hattında tamamlayan transfer yasaklısı Karşıyaka'da alacağı ödenmediği için serbest kalma hakkı kazanıp antrenmanlara çıkmayan takımın en golcü ismi Can Erdem, arkadaşlarına veda etti. Alacakları için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuran ve 30 günlük yasal sürenin dolduğu 20 Aralık Çarşamba günü de kendisine ödeme yapılmayınca tek taraflı fesih hakkı kazanan Can, kesin olarak ayrılık kararı aldı. Geçen sezon 17, bu yıl ilk yarıda 8 gol atarak takımın en skorer futbolcusu olan 30 yaşındaki Can'ı kadroda tutmak için basketbol takımının oynadığı Beşiktaş Sompo Japan maçının 50 bin liralık hasılatını hesabına yatıran yönetimin son dakika çabası da yetmedi.

AYLARCA MAAŞ ALAMADI
Hem serbest kalma hakkı kazanıp hem de 144 bin lira alacağının bir kısmını tahsil etmiş olan Can'ın özellikle geçen hafta kendisine parası yatırılmazken kaleci Erhan ve teknik heyete 25 bin liralık ödeme yapılmasına içerlediği öğrenildi. Son iki sezonda Soner Tolungüç, Turgut Uçar ve Atilla Güneş'e peşinat ve aylarca maaş ödemeyen uçurumun kenarındaki KSK'nin skor yükünü çeken Can'ın ayrılma ihtimaline karşın önceliği taraftarın sırt çevirdiği teknik heyete vermesi de şaşkınlık yarattı. Can'ın Kastamonu 1966 ile anlaştığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN