İş dünyası yeni yıla güvenle bakıyor

İzmir’deki iş adamları, yılın son gününe yaklaşılırken, ekonomiyi mercek altına aldı. Ülkemizdeki iki haneli ekonomik büyümeden memnun kalan iş dünyası, önümüzdeki yıl için de umutlu olduklarını ifade etti

İş dünyası yeni yıla güvenle bakıyor

İzmir iş dünyası temsilcileri, 2017 yılı sona ererken geride kalan yılı ekonomik açıdan mercek altına aldı. İş dünyası temsilcileri, 2018'de olumlu trendin yükselerek sürmesinden umutlu olduklarını belirtti.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak: İstikrarlı bir çizgiyle, 2017'de de büyümemizi güçlenerek sürdürdük. Yatırımları İzmir'de yoğunlaşmış, sektöründe liderlik ve öncülük yapan bir yapı şirketi olarak kentimizin geleceğinin çok parlak olduğuna inanıyoruz. 2018 yılının da ülkemiz için iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Folkart, geçen seneye göre yüzde 35 oranında bir büyüme gösterdi. Önümüzdeki yıl bu büyümeyi istikrarlı şekilde sürdüreceğiz.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Başkanı Kamil Porsuk: 2017 yılı, Türkiye ekonomisi açısından performans artışı yaşanan bir yıldı. Bölgemizin de hedeflerini yakaladığı 2017 yılının ülkemiz sanayicileri açısından olumlu bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. 2018 yılında da bu olumlu trendin sürmesini, sanayiye yönelik desteklerin artarak sürmesini umuyoruz.

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) Başkanı Aydın Telseren: 2017 yılı pek çok sektörün hedeflerine ulaştığı, genel anlamda olumlu trendin ağırlığını hissettirdiği bir yıl oldu. Yıl boyunca sanayicilerimizi özellikle yüksek teknoloji ağırlıklı yatırımlara yönlendirmek adına çalışmalar yürüttük. 2018 yılında tüm bu çalışmaların meyvesini vereceğine inanıyoruz.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Başkanı Hasan Küçükkurt: 2018'de her şeyden önce içte ve dışta normalleşmenin sağlanması en büyük beklentimdir. Hükümetin, 250 milyar TL'lik krediye Hazine garantisi sağladığı teşvik paketi, ekonomiye can suyu oldu. Benzer uygulamaların devam etmesini temenni ediyorum.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Başkanı Huriye Serter: İzmirli iş kadınları olarak 2017 yılında ülke ekonomisindeki olumlu trendden memnununuz. İşletmelere yönelik devlet teşviklerinin artarak sürmesini, özellikle kadın girişimcilerin bu teşviklerde öncelikli olmasını çok önemli görüyoruz.

Tire Organize Sanayi Bölgesi (TOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler: Yaptığımız çalışmalar ve bu olumlu gelişmelerin ışığında, ülkemiz gibi biz de TOSBİ olarak verimli bir yılı geride bıraktık. Yeni yılın ülkemize barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Ege Giyim Sanayicileri (EGSD) Başkanı Atınç Abay: 2017 senesi ülkemizde tüm sektörler açısından olumlu bir yıl oldu. Giyim sanayicileri olarak biz de bu olumlu havayı yakalamayı ve sektör olarak büyümeyi başardık. Yıllardır çalışmalarını yürüttüğümüz pek çok projenin de meyvelerini topladık. 2018'de de büyüme sürecek.

BİZE ULAŞIN