Kanseri yendi rol model oldu

Anne ve babasını kanserden kaybeden, kardeşiyle aynı dönemde kansere yakalanan Dr. Berrin Erdil, hastalığı yenmesi ardından hastalarına rol model oldu

Kanseri yendi rol model oldu

Manisa'da oturan 2 çocuk annesi, aile hekimi Berrin Erdil ve ailesi, kansere karşı mücadele verdi. Anne ve babasını kanserden kaybeden Erdil, diş hekimi kız kardeşi Berna İlhan ile aynı dönemde kansere yakalandı. Tıp Fakültesi'nde eğitim gördüğü sırada annesinin trioid kanserine yakalandığını belirten Dr. Erdil, "6 yıl boyunca annemin tedavisiyle uğraştık. Üniversiteden mezun olduğum sene annemi kaybettik. Ardından babam, akciğer kanserine yakalandı. 2015 yılında ise diş hekimi olan kız kardeşimin tiroid kanseri olduğunu öğrendim. Stres ve travma atlattık. Bir ay sonra ise babamı akciğer kanserinden kaybettik" dedi.

BÜNYEM KALDIRMADI
?
Bünyesinin 6 ay içinde sıkıntılara dayanamadığını belirten Dr. Erdil, "2015 yılının Haziran ayında bu defa bana meme kanseri teşhisi konuldu. Tedavilerim 6 ay boyunca sürdü. Kemoterapi, radyoterapi gördüm ve takiplerim devam ediyor. Kardeşimle birlikte kanseri yendik ve kazandık" dedi. Tedavisinin ardından doktorluğa geri dönen Erdil, "İçeriye giren hastaların suratları çok asık oluyor. Onlara hastalıklarımı, hikayemi anlatıyorum. Odama giren hastamın yüzü gülmezse olmaz. Ben, bu hayatı ikinci kez yaşıyorum. Uçurumun kenarına gittim ve geri geldim. O yüzden gelen hastamın da moralinin iyi olmasını istiyorum. Hikayemi dinledikten sonra yüzleri gülerek, çıkıyorlar" dedi.

BİZE ULAŞIN