Haber hattı

Haber hattı

BALKAN LEZZETLERİ KİTAPTA TOPLANDI
Manisa'da Balkan Göçmenleri Derneği, 2017 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında çıkardıkları Balkan Lezzetleri kitabını tanıttı. Kitabın içinde 80 çeşit çorba, yemek ve tatlının tariflerini yer aldığı belirten Balkan Göçmenleri Derneği Başkan Yardımcısı Sami Hayırseven, "Balkanlarda bizim büyüklerimizin yaptığı yemeklerden örnekler var. Balkan lezzetlerimizi unutturmamak ve gelecek nesillere ulaştırmak istiyoruz" dedi.

230 GİRİŞİMCİ ADAYI SERTİFİKASINI ALDI
Denizli Ticaret Odası'nın (DTO) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle düzenlediği girişimcilik kursları devam ediyor. Kursları başarıyla tamamlayan 230 girişimci adayı için sertifika töreni düzenlendi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 2017 yılında bin 300 kişiye eğitim verildiğini belirtti. Tören sonunda, girişimci adaylarına sertifikaları verildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

FITIKTA NEŞTERSİZ TEDAVİ YÖNTEMİ
Ameliyat edilecek fıtık hastalarının iyi seçilmesi gerektiğini belirten Özel Ata Sağlık Hastanesi Beyin Cerrahı Op. Dr. Arif Sungu, hareketsiz yaşam ve özel araç kullanımı gibi nedenlerle artık bel, boyun, sırt ağrılarının çağın hastalıkları arasında yer aldığını söyledi. Bu bölgelerde oluşan ağrı, fıtık gibi rahatsızlıkların tedavisinde ameliyat seçeneğinin acil bir durum olmadığı belirten Sungu, "Artık modern tıbbın cerrahi olmayan yöntemleri ile tedaviler gerçekleştiriliyor" dedi.

Hastanede iletişim becerileri eğitimi
Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Programı çerçevesinde, Hastane Konferans Salonu'nda yapılan kişilerarası iletişim semineri alışılagelmiş eğitimlerin dışında gerçekleştirildi. Psikolog Mevlüt Ülgen'in verdiği eğitimde hastalarla yaşanan iletişimden örneklerin yanı sıra, aile ve sosyal yaşamdan örnekler sunuldu. Eğitimde, etkili iletişim ögeleri, beden dili, dinleme, empati, gibi konular ele alındı.

BİZE ULAŞIN