Efsanenİn dönüşü

Egeli Sabah, Ege takımlarının ilk yarı performansını mercek altına aldı. Göz Göz Süper Lig’e damga vururken, Akhisar ise iyi başladığı maratonda sonunu getiremedi

Efsanenİn dönüşü

Süper Lig'de boy gösteren Ege takımlarından Göztepe ilk yarıya damga vururken ve Teleset Mobilya Akhisar Belediyespor ise iyi başladığı maratonu kötü bitirdi. Egeli Sabah Spor Masası, Süper Lig, TFF 1. ve 2. Lig'deki ekiplerimizi ilk yarı performansını masaya yatırdı.

Gizem Yılmazer: İlk yarı bitti. İzmir yıllar sonra Süper Lig'de boy gösteren Göztepe, zoru başardı. Hem oynadığı oyunla, hem muhteşem taraftarı ile ilk yarıya damga vurdu Göztepe. İlk yarıyı değerlendirir misiniz?
- Lebip Timor: Sezona seyircisiz başladılar. Bu unutulmamalı. Ancak transferde o kadar isabetli işler yaptılar ki, sezon başlangıçları ile herkesi şaşırttılar. Devre bittiğinde, Trabzonspor'un 1 puan önünde, Beşiktaş ile de aynı puanda olan bir takımdan söz ediyoruz. Bu bir ekip başarısıdır. Oynayan futbolcuların hepsinin emeği vardır ama Beto tuttu, Jahoviç attı. Çok maça bu ikili damga vurdu. Başkan Sepil'in teknik adam seçimindeki başarısını ve Göztepe taraftarının desteğini de bu başarıda başrol oynadığını söylemeliyiz. Bu performans, efsanenin dönüşünü müjdeliyor.
- Serhan Çifdalöz: İzmir, uzun yıllar süper ligi bekledi ama beklediğine de değdi. Göztepe büyük keyif verdi bize. Hem teknik adam, hem futbolcu seçiminde doğru işler yaptılar. Tamer hoca da, kadroyu doğru kurgulayınca, bir saat gibi çalıştı takım. İlk yarıda topladıkları 30 puan büyük başarıdır. Aslında ilk 11 çıkanlar da, sonradan girenler de hiç sırıtmadılar. Bu da bir teknik adam başarısıdır.

Gizem: Teleset Mobilya Akhisarspor çok iyi başladı, çok çok kötü bitirdi. Adeta paraşütsüz atladılar aşağıya. Neler söylemek istersiniz Akigo için?
- Lebip: Ligin 7. Haftasında Fenerbahçe'yi 1-0, 8. Haftada da deplasmanda Trabzonspor'u 6-1 yenen ve 16 puanla averajla lig 3. olan bir takımın geriye kalan 9 haftada galibiyet yüzü görmemesine akıl sır ermiyor. Kadro kalitesi ve kulübesi kısıtlı olan bir takım sakatlıklar ve kart cezaları da yaşayınca peş peşe puan kayıpları sinirleri de gerdi. Galatasaray maçı sonrası Okan hocanın 5 maçlık cezası da gelince işin tadı tuzu kaçtı. - Serhan: Süper Lige çıktığından bu yana bu denli bir düşüş yaşamamıştı Akhisarspor. Kadronun yetersiz olduğu bir gerçek. Beklenmeyen sakatlıklar kadar sorumsuzca görülen kartlar da bu düşüşte rol oynadı. Bu korkulu rüyadan uyanmaları lazım.

BİZE ULAŞIN