Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı

Kütahya’nın Gediz ilçesi Muratdağı Termal Kayak Merkezi'nde 2018 yılı kayak sezonunun açıldığı bildirildi.

Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı

Kaymakam Muhammet Önder ve Kayak Federasyonu temsilcileri Muhammed Keskin ve Ayhan Keskin bölgenin en önemli turizm merkezi olan Muratdağı Termal Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulunarak 2018 yılının ilk gününde kayak etkinliği gerçekleştirdiler.

Muratdağı Termal Kayak Merkezi'nde yeni kayak sezonunun açıldığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, "Termal turizm ile kayak turizmini birleştiren Muratdağı Termal Kayak Merkezi, 2018 yılının ilk günlerinde yağan kar ile sezona başladı. Kısa zamanda konuklarımız kayak için kayak merkezimize gelmeye başlayacaklardır. Murat Dağı Termal Turizm Merkezini diğer kayak merkezlerinden ayıran çok önemli bir husus var. Vatandaşımız buraya geldiğinde orman havası, kayak merkezi ve termal suyu aynı anda kullanabilme imkânına sahip oluyorlar. Her mevsim farklı renkleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Muratdağı Termal Kayak Merkezi, kış turizminde bölgemiz için büyük bir öneme sahiptir" dedi.

Murat Dağı'nın, Türkiye'nin 22. kayak merkezi olduğunu belirten Başkan Saraoğlu, "Murat Dağı'ndaki kar kalitesi Türkiye ortalamasının üzerinde ve iddialı. Bölgesel anlamda büyük bir gelişme potansiyeline sahibiz. Çam ağaçları arasında çok güzel bir kayak merkezi. İsteyen kayak yapıyor, isteyen doğa gezisi. Havası, manzarası ve sunduğu kayak seçenekleri ile dünya da eşi benzeri bulunmayan elimizdeki bu değeri hem turizme hem de ekonomiye kazandırılabilmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Kayak severlerin ortak toplanma noktası Muratdağı Termal Kayak Merkezi olacaktır" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN